„Targowisko musi zostać ograniczone” - prezydent Piotrkowa w Strefie FM

ePiotrkow Czwartek, 17 września 2020101 10732
Decyzja zapadła, targowisko miejskie przy hali targowej zostanie ograniczone. - Przygotowaliśmy projekt uchwały, w oparciu o który wreszcie unormujemy tę sytuację. To odpowiedź na apele mieszkańców, wręcz domaganie się zmiany – mówił w czwartek na antenie Strefy FM prezydent Piotrkowa.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Od lat odbieram prośby i żądania mieszkańców osiedla Piastowskie, ludzi, którzy są po prostu zdesperowani tą sytuacją – mówił Krzysztof Chojniak. - Mówią, że nie mogą normalnie funkcjonować. Jest problem z zaparkowanie samochodu, jest problem z dojazdem pojazdów uprzywilejowanych. Targowisko musi być ograniczone, w sensie powierzchni. Są przygotowane wyznaczone miejsca do handlu, gdzie nie będzie to kolidowało z ruchem. Handel nie będzie już przeszkadzał mieszkańcom bloków, bo teraz zdarza się, że odbywa się on tuż pod oknami. Dziś od 4 nad ranem rozstawiane są już namioty, składane rurki, jest hałas. To się zmieni.


O targowisku miejskim możemy też przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miasta:

Ideą funkcjonowania tzw. hali było targowisko, gdzie można zaopatrzyć się w artykuły rolno-spożywcze sprzedawane bezpośrednio przez rolnika, jak warzywa, owoce, twarogi, maki, jaja. Idea, mająca na celu przede wszystkim sprzedaż płodów rolnych, została zmarginalizowana. Przez lata targowisko rozrosło się do bardzo dużych rozmiarów i przybrało formę bazaru, na którym można kupić praktycznie wszystko: od firanek, poprzez meble, fartuchy, obuwie, ogólnie pojętą odzież, bieliznę, inne bibeloty po garnki, sprzęt AGD, elektronikę, artykuły chemiczne, etc. To spowodowało, że targowisko stało się niezmiernie uciążliwe dla tysięcy ludzi zamieszkujących osiedle Piastowskie.


Dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Karol Szokalski informuje, że ZDiUM ma przygotowane pewne rozwiązanie, które teraz ma zostać przedstawione radnym. - Ponieważ to uchwałą Rady Miasta możemy zmienić organizację targowiska – dodaje. - Zmiany zostały tak przygotowane, by pomagając mieszkańcom równocześnie uszanować prawa kupców do handlu.


Projektem uchwały dotyczącym targowiska miejskiego nasi radni zajmą się prawdopodobnie podczas wrześniowej sesji Rady Miasta.


Zainteresował temat?

9

3


Komentarze (101)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)19.09.2020 09:27

Ograniczyć to trzeba w pierwszej kolejności wożenie się limuzyna z domu do UM i zpowrotem . Limuzyna może wozić tylko spod urzędu w konkretnych sprawach, gdzie ilość km jest wyczerpująca kierujacego, a nie, że pod radio na Jagielońskiej czy do miejsca zamieszkania prezydenta ... i jakie to były by oszczędności ...

50


rof ~rof (Gość)17.09.2020 09:53

To kłamczuch powiedział że kupcy rzucają rurki od namiotów o 4 rano. Po pierwsze wszyscy już mają namioty rozciągane a po drugie przyjeżdżają przed 6. Te zdjęcia to prywatny rynek właściciela hali.Mieszkam na Targowej i z rozmów z mieszkańcami 90 % chce targowiska.

2010


gość ~gość (Gość)17.09.2020 17:45

Dobrze wreszcie nie bedom s*** po klatkach

56


gość ~gość (Gość)19.09.2020 15:46

Prezydencie może mediatekę tam pierdzielnij

30


gość ~gość (Gość)19.09.2020 21:41

Nie ma co się dziwić piotrkowski wymiar sprawiedliwości to porażka i ukladziki tak samo jest też co do przeorganizowania hali z ptakiem.Propozycja dla urzedasow decydujących o hali pyknijcie przy wieżowcach jeszcze jedna mediateke iprzeniescie bulgarow że stadionu niedzielnego wtedy będziecie mieć czysto i cicho????????????????

00


oświecony ~oświecony (Gość)19.09.2020 08:45

komu śmierdzi to niech wietrzy

30


gość ~gość (Gość)18.09.2020 09:18

Wystarczyło by przenieść targ na miejsce stadionu, które i tak w tygodniu stoi puste, jest ono znakomicie do tego przystosowane, a że hala jest mniejsza niż stadion, to z powodzeniem auta klientów również się tam zmieszczą

24


gość ~gość (Gość)18.09.2020 00:20

Smrody z Zelaznej wynies poza miasto ( Hak)

60


gość ~gość (Gość)18.09.2020 06:38

Popieram zamknonć to nieh sie przeniosom do fokusa i nieh płacom jak karzdy

23


:) ~:) (Gość)18.09.2020 09:07

Wszystkie duże miasta mają targowiska Warszawa - słynne i nikt nie myśli o ich zamykaniu. A Piotrków jak zwykle do zaorania tego co tu jeszcze zostało. Niedługo przez nieudolność rządzących całkowicie zgaśnie światło uliczne bo nie będzie z czego płacić.Normalnie Rumunia za czasów Czauczesku.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat