Targi edukacyjne w Gomulinie

ePiotrkowRegion Wtorek, 19 lutego 20190 2179
Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Jaką szkołę wybrać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było uzyskać 8 lutego podczas Gminnych Targów Edukacyjnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.

Ładuję galerię...

Dla uczniów klas gimnazjalnych i klas VIII, którzy poważnie planują swoją edukację, Szkoła Podstawowa w Gomulinie przygotowała Gminne Targi Edukacyjne pod honorowym patronatem wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka.

 

Targi otworzyli dyrektor Szkoły Podstawowej Iwona Zapała, zastępca wójta gminy Wola Krzysztoporska Mieczysław Warszada oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

 

O znaczeniu targów dla młodzieży mówiła Iwona Zapała, dyrektor szkoły. Podkreśliła, jak ważne jest umożliwienie młodym ludziom dostępu do informacji o instytucjach edukacyjnych funkcjonujących w najbliższej okolicy oraz to, że Szkoła Podstawowa w Gomulinie dba, by targi spełniały jak najlepiej funkcję wspierania młodych ludzi w podejmowaniu decyzji o dalszej ścieżce kształcenia.

 

Głos zabrał również Mieczysław Warszada, który życzył młodzieży, aby - z bogatego wachlarza możliwości kształcenia - wybrała ten najwłaściwszy dla niej.

 

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało 16 wystawców - licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe. Oprócz szkół z Piotrkowa Trybunalskiego, pojawiły się także szkoły z Bełchatowa, Bujen i Szydłowa.

Tegoroczną nowością były warsztaty przeprowadzone przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim i Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Ze specjalistami można było porozmawiać o swoich zainteresowaniach oraz oczywiście o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. - Mamy nadzieję, że spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, prezentacje, warsztaty oraz bezpośrednie rozmowy z absolwentami i kadrą szkół pozwoliły rozwiać wiele wątpliwości oraz uzyskać kompleksową informację o możliwościach kształcenia się – dodają organizatorzy.

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat