Tarczyca – dlaczego warto o nią dbać

Świat Środa, 03 kwietnia 20194 5141
Choroba tarczycy to coraz częstsza diagnoza wystawiana w gabinecie lekarskim. Coraz więcej Polaków odczuwa dolegliwości, źle funkcjonującego narządu hormonalnego. Jak wspomóc swoją tarczycę i uniknąć przykrych konsekwencji jej stopniowego rozwoju? Dlaczego warto o nią dbać i jak to robić?

Tarczyca to narząd, gruczoł który umiejscowiony jest w krtani. Pracą tego narządu steruje przysadka mózgowa, która pobudza go do produkcji hormonów. Odpowiadają one za szeroko pojęte nasilenie metabolizmu całego organizmu poprzez większą aktywność. Niestety, ale z roku na rok znacznie przybywa ilość osób chorujących na wszelkiego rodzaju choroby tarczycy, czyli na: niedoczynność, nadczynność, zapalenie czy nawet nowotwory. Jak wskazują badania ten problem może dotyczyć nawet 20% Polaków! Jak widać skala jest ogromna, zatem jak uchronić się przed chorobami tarczycy?

Dlaczego należy dbać o tarczycę

Narząd dokrewny – tarczyca odpowiedzialny jest m.in. za produkowanie hormonów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W przypadku, gdy narząd ten pracuje w niewłaściwy sposób dochodzi do: wahań nastroju, ciągłego zmęczenia, otępienia, zmian nastroju, senności, apatii oraz spowolnienia ruchowego i umysłowego. Są to główne objawy chorób tarczycy. Wykryte szczególnie wcześnie choroby tarczycy dają szansę na skuteczny proces leczenia oraz uniknięcie wielu powikłań groźnych dla zdrowia pacjenta. Chudnięcie, przybieranie na wadze, nadpobudliwość, trudności w koncentracji to tylko niektóre z wielu symptomów charakterystycznych dla niedoczynności tarczycy.

Inne objawy ukazują się przy nadczynności tarczycy. Tutaj pojawiają się duszności, uczucia gorąca, zwiększona potliwość, podenerwowanie, kołatanie serca. Niestety, ale te dwie zupełnie inaczej objawiające się nieprawidłowości pracy tarczycy, mogą współistnieć. Ale uwaga nie na tym kończy się lista objawów. Ta choroba może doskwierać na różne sposoby, niekiedy nawet niezauważalne dla chorej osoby.

 

Odpowiednia troska o tarczycę jest w stanie pomóc przed rozwojem chorób tego narządu. Głównym zadaniem pacjenta jest unikanie stresu, bądź zredukowanie go do granic możliwości. Stres wpływa niekorzystnie na układ immunologiczny, który z czasem zostaje silnie osłabiony. Wpływ na choroby tarczycy mają także używki oraz toksyny środowiskowe. Ważna jest także odpowiednia ilość snu, zbilansowana dieta oraz ogólna higiena życia. Wspomagające działanie na tarczycę mogą mieć suplementy diety o zachowanym bezpieczeństwie stosowania. Jednym z nich jest Thyrolin, preparat o dowiedzionej skuteczności, oparty na składnikach pochodzenia naturalnego. Thyrolin poprzez swój zaawansowany skład szczególnie dba o prawidłowe funkcjonowanie tarczycy oraz znormalizowaną produkcję jej hormonów. W skład tego suplementu diety wchodzą takie składniki jak: ekstrakt z morszczynu pęcherzykowatego, selenometionina, cynk, biotyna, ekstrakt z liści lucerny siewnej itd.

 

Thyrolin pomoże ci:

  • Wspomóc prawidłowe funkcjonowanie tarczycy
  • Wspomóc prawidłową produkcję hormonów tarczycy
  • Efektywnie zmniejszyć odczucie zmęczenia i znużenia
  • Ułatwić utratę wagi bądź jej znormalizowanie
  • Przyczynić się do regulacji aktywności hormonalnej.


Thyrolin to doskonały wybór dla osób szukających odpowiedniego wsparcia zdrowia tarczycy. Zawiera niezwykle skuteczny, naturalny i bezpieczny w stosowaniu skład.

Po co dbać o tarczycę

Eksperci są zgodni, że odpowiednio dobrane leczenie, dieta i suplementacja są gwarancją sukcesu w skutecznym leczeniu schorzeń tarczycy. Thyrolin gwarantuje dostarczanie odpowiednio dobranej dawki naturalnych składników, które skutecznie wspierają działanie gruczołu tarczycy, a tym samym zdrowie całego organizmu. Ponadto Thyrolin można stosować profilaktycznie. Jest on w pełni bezpieczny i skuteczny, także dla osób zdrowych, które chcą w sposób profesjonalny chronić swoją tarczycę, np. ze względu na historie chorób w rodzinie. Pierwsze zauważalne efekty stosowania powinny pojawić się już po kilku tygodniach regularnego stosowania.

 

Zawsze przed każdym potencjalnym podejrzeniem o niedoczynność lub nadczynność tarczycy należy zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi odpowiedni wywiad, a potem zleci badanie TSH. Jest to rodzaj badania krwi, podczas którego sprawdza się poziom hormonu wydzielanego przez przysadkę mózgową. Prawidłowy wynik oscyluje w granicach: 0,27-4,0 mU/l. W przypadku niższej wartości można podejrzewać nadczynność, jeśli wyższy niedoczynność tarczycy. Za kolejne badania będzie już odpowiedzialny endokrynolog. Warto takie badanie robić raz do roku, szczególnie gdy w rodzinie były przypadki chorób tarczycy.

 

Jeżeli wszelkie suplementy nie pomogą i nie zmieni się tryb życia osoby chorej, a schorzenie będzie się rozwijało być może nieunikniona będzie operacja. Zabieg dotyczy tylko tych, którzy mają wole guzkowe. Są to zgrubienia, które naciskają na tchawicę i utrudniają oddychanie. Operacja jest także potrzebna w przypadku woli, które rozrastają się za mostkiem oraz takie, które są podejrzewane o wole. Zazwyczaj osoba dowiaduje się o nich w trakcie biopsji.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.05.2019 21:56

P doktor Banska prywatnie przyjmuie ul polna w przychodni ja mam nadczynnosc tarczycy jest super lekarz

00


gość ~gość (Gość)03.04.2019 12:59

W hipokrates ie lenarcik kabza... Najlepsza chyba w łódzkim..jedyna do skomplikowanych przypadków.

30


gość ~gość (Gość)03.04.2019 12:51

A propo tarczycy.. Jakiego lekarza polecacie prywatnie? W Piotrkowie ktoś może pomóc? Czy lepiej udać się do innego miasta?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat