Tańsze pociągi z Kartą Mieszkańca

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 15 stycznia 20218 2167
Dzięki porozumieniu Urzędu Miasta z Łódzką Koleją Aglomeracyjną rozszerzył się katalog ulg Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. Jej posiadacze będą mieli 30% tańsze bilety na pociągi ŁKA.
fot. lodzkie.pl

Na podstawie porozumienia Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała dla posiadaczy Piotrkowskiej Karty Mieszkańca specjalną ofertę cenową. Każda osoba posiadająca Piotrkowską Kartę Mieszkańca może korzystać ze zniżki na zakup biletów jednorazowych na pociągi ŁKA, która wynosi średnio 30%.

 

To nie jedyny element porozumienia. Dodatkowo – na podstawie biletów kolejkowych ŁKA – pasażerowie pociągów mogą kontynuować podróż komunikacją miejską w Piotrkowie Trybunalskim.


- Podróżni, którzy posiadają ważny bilet jednorazowy na przejazd pociągiem ŁKA w relacji do Piotrkowa (bilet „tam” albo „tam i z powrotem”), po przyjeździe do miasta mogą odbywać nieodpłatnie podróż pojazdami MZK – wyjaśniają magistraccy urzędnicy i dodają, że ulga ważna jest w dzień obowiązywania biletu ŁKA.

Na stronie Łódzkiej Kolej Aglomeracyjnej opublikowana została informacja o taborze MZK i podane przykładowe cele podróży wraz z informacją o numerach linii, którymi można dotrzeć do danego miejsca.

Przypominamy, że program Piotrkowskiej Karty Mieszkańca ruszył w listopadzie. Dzięki karcie taniej zapłacimy za bilety na baseny, fitness, korty, lodowisko czy koncerty i spektakle w MOK, choć to tylko niektóre ulgi, z których mogą skorzystać posiadacze PKM.


Karta jest wydawana bezpłatnie na okres dwóch lat. Otrzymać ją może każdy pełnoletni mieszkaniec, który w swoim zeznaniu podatkowym jako miejsce zamieszkania deklaruje Piotrków Trybunalski lub korzysta ze świadczeń piotrkowskiego MOPR.


Do czwartku, 14 stycznia złożono blisko 300 wniosków o wydanie PKM.

 

Wnioski o wydanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca (PKM) można składać elektronicznie: za pośrednictwem strony www.piotrkow.pl lub papierowo w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28.


PKM można odebrać w trzech miejscach:
- Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28, tel. 44 732 18 00;
- Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej 108/110, tel. 44 732 70 86;
- Mediatece 800-lecia przy ul. Curie-Skłodowskiej 3, tel. tel. 44 681 40 60.

 

Wniosek o PKM można złożyć TUTAJ.

 

źródło: piotrkow.pl


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gfggfg ~gość_gfggfg (Gość)16.01.2021 15:07

To Chojniak nie wie kto w Piotrkowie płaci podatki i komu wypłaca świadczenia MOPR? Po co im kolejna makulatura z tymi samymi danymi? Celowe tworzenie sztucznych tłumów w UM w celu wykazania jak bardzo są nam potrzebni i jak bardzo jesteśmy od nich zależni? Efekt marny. Po 30% zniżkę zgłosiło się przez 3 miesiące 300 mieszkańców, średnio 5 osób dziennie w 70 tysięcznym mieście. Lawirant Chojniak każdemu mieszkancowi karty nie wyśle ale za to do szamba zajrzy.
Już wkrótce 80% miast w Polsce czekają zarządy komisaryczne. Konfiskata rozszerzona działa bardzo dobrze.

30


gość_bus ~gość_bus (Gość)15.01.2021 16:51

Zamiast wspomagać i dogadywać się z miejscowymi przedsiębiorcami (przewoźnikami)to miasto woli łódzka spółkę wspierać.autobusy i busy pojadą do lamusa a do Srocka lub Tuszyna położą tory

43


gość_Łomatuchno ~gość_Łomatuchno (Gość)15.01.2021 16:27

W wyżej wymienionych trzech miejscach można też nadać paczkę, zaszczepić psa i kupić odżywkę do włosów.

50


gość_bronek ~gość_bronek (Gość)15.01.2021 16:18

Kiedy MZK na Wydryniwe będzie kursować?

30


gość_ja1 ~gość_ja1 (Gość)15.01.2021 14:51

Dziękujemy my wdzięczni mieszkańcy

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat