Tankował samochody i maszyny olejem opałowym. Teraz grozi mu grzywna

Strefa FMOpoczno Sobota, 06 lutego 202124 13130
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowa wspólnie z policjantami z Opoczna wykryli nielegalną staję paliw, która znajdowała się na terenie prywatnej posesji w powiecie opoczyńskim. Zabezpieczono beczki, w których łącznie było ponad 11 tysięcy litrów oleju opałowego.
fot. KAS Łódź

Funkcjonariusze celno-skarbowi oraz policjanci podjęli działania na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie opoczyńskim. Jak się okazało, przechowywano tam 11 390 litów oleju opałowego w pojemnikach o różnej pojemności. - Faktyczny sposób wykorzystania oleju opałowego wykazała kontrola baków pojazdów zaparkowanych na posesji. Przeprowadzone badania jednoznacznie potwierdziły używanie oleju opałowego jako paliwa do samochodów i maszyn rolniczych. Na terenie posesji nie znaleziono żadnych urządzeń grzewczych na olej opałowy, a właściciel posesji nie posiadał dokumentów potwierdzających legalne nabycie takiej ilości paliwa - mówi Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

fot. KAS Łódź
W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe, dotyczące wykorzystania znacznej ilości oleju opałowego jako paliwa do napędu pojazdów mechanicznych. Sprawcy przestępstwa grozi wysoka grzywna.


(Źródło: KAS Łódź)


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kicha ~kicha (Gość)06.02.2021 11:48

nie rozumiem ,przecież kupił i miał w zbiornikach pojazdów które STAŁY NA JEGO POSESJI ,może lubił je przeczyscic ? zabronione jest wykorzystanie ,one tylko stały na jego posesji ,jak będzie mądry to sie wymiga ,ale swoją drogą to takich sąsiadów ,,,,,,,

101


dzikun ~dzikun (Gość)06.02.2021 11:26

Sk(epitet)two oficjalnych poborców jest straszne, przecież człowiek używał ten olej dla swoich pojazdów i nie handlował tym towarem, a ukraść takiej ilości nie mógł, tylko gdzieś kupił. Gdzie jest napisane, że nie wolno posiadać w swoim obejściu oleju opałowego. Ciekawe kiedy nam wlezą pod pierzyny, chociaż swoje brudne łapy już zaczęli tam wpychać.

183


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat