Taksówka nie może wjechać w Rynek Trybunalski (AUDIO)

ePiotrkow Poniedziałek, 27 stycznia 202054 10159
W Piotrkowie taksówki nie mogą wjechać na płytę Rynku Trybunalskiego. Jest to uciążliwe dla odwiedzających miasto – żali się turystka, która do nas napisała. – Prawo zabrania wjazdu taksówek - wyjaśnia komendant Straży Miejskiej Jacek Hofman.

- W ostatnim czasie odwiedziłam Piotrków Trybunalski, przepiękne i urokliwe miasto, do którego z przyjemnością powracam i jestem z nim niezwykle związana – napisała do nas jedna z turystek.  - Byłam gościem Hotelu Staromiejskiego (wspaniałe miejsce) i ogromnym zaskoczeniem dla mnie był fakt, iż zamówiłam taksówkę na dworzec i niestety, ale musiałam dźwigać bagaż całą ulicą Szewską, aż do Placu Kościuszki gdyż jak się później okazało, taksówkarze mają zakaz wjazdu na rynek, a za złamanie tego zakazu grozi im surowy mandat ze strony Straży Miejskiej. To przesada! Szczerze mówiąc jest to ogromnie uciążliwe zarówno dla mnie (jako gościa) i dla Panów/Pań taksówkarzy. Powinno zostać zrobione coś w tym kierunku, gdyż nie tylko goście hotelowi, ale również klienci licznych pubów zamawiający taksówki, muszą "wydostać" się uprzednio z rynku, żeby wsiąść do taksówki. Duży minus jeśli chodzi o piotrkowskie udogodnienia – czytamy w mailu.

 

- Taksówki nie mogą się poruszać po terenie całego Starego Miasta. Pasażerowie mogą natomiast wsiąść na placu Czarnieckiego – wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie Jacek Hofman.  - Ten ruch musi być ograniczony do minimum ze względu na to rynek jest niezbyt duży, a uliczki są wąskie – dodaje.

 

Komendant podkreśla jednocześnie, że o tym czy kierowca zostanie ukarany mandatem decyduje funkcjonariusz zajmujący się sprawą.

 

Posłuchaj co na ten temat sądzą sami taksówkarze w rozmowie z reporterem Radia Strefa FM Piotrków.

 


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.01.2020 07:22

Racja zakaz jest bo pozostawione plamy po olejach silnikowych zostają a za usuniecie ich paniusia nie zaplaci

62


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)29.01.2020 12:00

Proponuję by komendant Hofman pobrał dwie walizy od turysty i bujał się z nimi
od pl. Czarneckiego do hotelu.
Od kiedy głupie prawo, stworzone przez niemyślących i wygodnych, jest nadrzędne nad rozumem ludzkim?

03


gość ~gość (Gość)28.01.2020 09:44

Jedno pytanie mam co w tym rynku jest co może nas zachwycić dajcie chociaż jeden powód

40


gość ~gość (Gość)28.01.2020 22:08

Miasto śmiechu warte. Klienta pod hotel podwieźć nie można ale butelki z alkoholem pod bar już tak. W mieście w którym wprowadza się prohibicje alkohol ma większe prawa niż klient hotelowy.

02


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)27.01.2020 12:37

Droga Pani, zamiast pisać do portalu internetowego zalecałbym myślenie, od którego głowa nie boli. Wystarczyło poprosić taksówkarza żeby zatrzymał się na Pl. Czarnieckiego. W Warszawie czy w Krakowie też Pani na Rynek nie wjedzie i tak powinno być. Natomiast jeżeli uważa to Pani za uciążliwość jako gość hotelowy, trzeba to zgłosić właścicielowi hotelu - niech wysyła bagażowych, skoro trudno kupić walizkę na kółkach.

274


gość ~gość (Gość)27.01.2020 22:26

Bulwary w miszcze nocy gumowce

22


termit ~termit (Gość)28.01.2020 11:33

No a Macierewicz to co hrabia, że pod same biuro podjeżdża.

32


shady ~shady (Gość)28.01.2020 10:42

Bez przesady !! to warszawa ze z restauracji masz isc 5 km na taxi , bardzo dobrze ze nie ma wjazdu , ile od tego hotelu jest do taxówki 100m ? nawet z bagażami to nie żaden problem.

70


łukasz moszczenica ~łukasz moszczenica (Gość)27.01.2020 18:34

A co w tej pipidówie jest do zwiedzania ?
Bulwary ? hahahahahahaha!

102


olo ~olo (Gość)27.01.2020 17:17

Ale p[o co tam wjeżdzać ? syf,malaria,pijana patologia,bracze 500+ !!!!!
żule,psrane granity ! szczalnia w każdej bramie !!!

114


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat