ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Takiego przedszkola w Piotrkowie jeszcze nie było

Środa, 10 kwietnia 2019 5434
Plaża piaskowa, wielofunkcyjne boisko sportowe, własna piekarnia i ekologiczne ogrzewanie to tylko część oferty piotrkowskiego przedszkola „Okruszek”. Właścicielka placówki pomyślała dosłownie o wszystkim, by zapewnić dzieciom to, co najlepsze. Przedszkole już niedługo zajmie się także szkoleniem młodych mistrzów, gdyż w planach jest przekształcenie placówki na przedszkole sportowe.

Ładuję galerię...

Dla każdego rodzica zdrowie jego dziecka jest najważniejsze. Już od najmłodszych lat powinno się zwracać uwagę na to, co dziecko je i czym oddycha. Nie zapomnieli o tym także właściciele przedszkola „Okruszek” przy ul. Podmiejskiej w Piotrkowie, które posiada czyste, ekologiczne ogrzewanie. - Budynek ogrzewany jest poprzez pompy ciepła, posiadamy również rekuperatory powietrza i dodatkową stację uzdatniania wody, dzięki czemu wszystkie dzieci mogą pić wodę prosto z kranu. Zależało nam na tym, aby nie zatruwać naszych podopiecznych, ale również i sąsiadów - powiedziała Urszula Iwańska, właściciel placówki.

 

Przedszkole „Okruszek” funkcjonuje już od 10 lat i od samego początku właściciele wiedzieli, że priorytetem będzie zdrowe odżywianie przedszkolaków. - Można powiedzieć, że blok żywieniowy to nasz konik. Nigdy nie chcieliśmy wprowadzić cateringu. Mamy bardzo dobrze wyposażoną kuchnię. Posiadamy piece konwekcyjne, które pozwalają nam uniknąć smażenia na głębokim tłuszczu. Nasze panie kucharki dbają również o to, by żadne dziecko nie wyszło z przedszkola głodne. Nie wygra z nimi żaden niejadek, ponieważ wszystkie dania są tak przygotowane, że nie można się oprzeć. Nawet kanapki nie wyglądają tu standardowo. W naszym przedszkolu można zjeść różne bajkowe postacie, autka, serduszka, a to wszystko stworzone oczywiście z warzyw i owoców - mówi U. Iwańska

 

Przy przedszkolu funkcjonuje również mała piekarnia. – Tam króluje mój mąż, który jest piekarzem. Co czwartek wypiekamy dla dzieciaków i ich rodziców świeży, zdrowy chleb bez konserwantów. Piątek to więc u nas święto wypieków, bo zawsze przygotowujemy dla maluchów jakieś ciasta, czy drożdżówki - dodaje U. Iwańska. - Nasza piekarnia to też miejsce dla dzieci. Razem przygotowujemy pierniki świąteczne, ciasteczka, czy nawet zdrową pizzę. Prowadzimy tutaj zajęcia piekarnicze, dzieci zakładają fartuchy kuchenne, ubijają ciasto. Dzięki temu łączymy naukę z zabawą. Nie wspomnę już o zapachach, jakie unoszą się w naszym przedszkolu.

 

Jak to zwykle bywa po posiłku musi też przyjść czas na sport. Przedszkole wyposażone jest w plażę piaskową, plac zabaw, a obecnie budowane jest również boisko wielofunkcyjne. Właściciele chcą przekształcić placówkę w przedszkole sportowe, które podzielone zostanie na różne sekcje. Do pomocy w przygotowaniach zaangażowała się już Przedszkoliada. - Mamy 800-metrowy plac zabaw, na którym znajduje się również plaża piaskowa. Klasyczna piaskownica zwykle jest za mała, dzieci muszą ciągle siedzieć w jednym miejscu. My poszerzyliśmy więc naszą piaskownicę i zrobiliśmy całą plażę. Kiedy wybudujemy boisko sportowe, będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną czy nawet w tenisa. Kupiliśmy również kilka małych labradorów, żeby przedszkolaki mogły wyprowadzać je na spacer. Zależy nam na tym, aby maluchy miały dużo atrakcji na zewnątrz, żeby każdego dnia mogły oddychać świeżym powietrzem. Oczywiście nasze boisko dostępne będzie także dla wszystkich rodziców - mówi U. Iwańska.

 

W przedszkolu „Okruszek” prowadzone są zajęcia z matematyki, języka angielskiego, rytmiki, religii. Jeśli ktoś potrzebuje, można skorzystać z pomocy logopedy czy psychologa. Właściciele placówki zdają sobie sprawę z tego, że wielu rodziców pracuje i wielokrotnie ma problem z przywiezieniem bądź odebraniem dziecka z przedszkola, dlatego też istnieje specjalny bus, który dowozi i odwozi dzieci do przedszkola. - Jeśli opiekunowie są niemobilni, zawsze staramy się pomóc, oczywiście nie jesteśmy w stanie zabrać wszystkich, ale jeśli ktoś ma duży problem, to jesteśmy w stanie temu zaradzić - podsumowuje właścicielka.

 

Przedszkole „Okruszek” znajduje się na ul. Podmiejskiej 17/19 w Piotrkowie Trybunalskim.


Zainteresował temat?

5

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat