Tak będzie wyglądać największe w Europie rondo, które powstanie w naszym regionie

Strefa FMRegion Wtorek, 12 marca 201958 32378
Rondo będzie tymczasowe i powstanie wokół Węzła Piotrków Południe, potocznie nazywanego bełchatowskim, który zostanie przebudowany w związku z budową autostrady A1. We wtorek w siedzibie łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono założenia budowy odcinków A Tuszyn - Piotrków Trybunalski i D Radomsko - granica województwa łódzkiego. Już 18 marca pojawią się tam ekipy, które będą przygotowywać swoje odcinki do wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu.

Ładuję galerię...

Podczas prace prowadzonych na A1 i DK 91 drogi mają być częściowo przejezdne.

 

 - Ruch na kierunku północ-południe będzie odbywać się nieprzerwanie. Nie ma możliwości, żeby DK nr 1, która ma stać się autostradą była zamknięta. Z kolei jeśli chodzi o finalne rozwiązania komunikacyjne, mamy dobrą wiadomość dotyczącą Węzła Piotrków Trybunalski Zachód. Dotychczas można było od strony Warszawy pojechać tylko w stronę Śląska i podobnie jadąc od strony Łodzi. Natomiast jadąc z południa można było wybrać kierunek na wprost do Łodzi lub w prawo na Warszawę. Teraz będą dostępne wszystkie relacje, czyli jadąc z Warszawy będzie można pojechać do Łodzi i na Śląsk, a jadąc z Łodzi pojechać do Częstochowy i Katowic oraz skręcić w kierunku Warszawy - powiedział Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad.

 

Według wykonawców ostateczna organizacja ruchu, jaka będzie obowiązywała w czasie budowy powinna zostać w prowadzona na przełomie marca i kwietnia. Prace na odcinku „A" realizuje konsorcjum firm: Budimex - Strabag, zaś odcinek „D" buduje firma Intercor.

 

We wtorek przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowali też o wyłonieniu wykonawcy odcinka B , czyli Piotrków Trybunalski - Kamieńsk. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Mirbud S.A. Wykonawca ma 35 miesięcy na realizację przedsięwzięcia, w tym 10 miesięcy na projekt, resztę na roboty budowlane. W przypadku prac budowlanych wyłączone są okresy zimowe (15 grudnia - 15 marca). Wartość kontraktu brutto to 857 mln złotych. Wybór jeszcze nie jest prawomocny.

 

W związku z przebudowa "gierkówki" rozebrane zostaną trzy piotrkowskie wiadukty: na węźle "bełchatowskim", przy ul. Twardosławickiej i Wojska Polskiego. Na ten temat szerzej piszemy w najnowszym numerze Tygodnia Trybunalskiego, który ukaże się w kioskach już w środę, 13 marca.

 


Zainteresował temat?

8

7


Komentarze (58)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.03.2019 22:23

To chyba zacznę przechodzić przez autostradę żeby dostać się do Piotrkowa ????????????

50


gość ~gość (Gość)12.03.2019 21:35

...a objazd będzie zorganizowany po nieistniejącej obwodnicy Piotrkowa.

53


gość ~gość (Gość)12.03.2019 22:14

Nie mogę się doczekać jak przelecę to rondo bokiem.

13


X2 ~X2 (Gość)12.03.2019 20:31

Znowu knota zbudują jak to Sulejowskie po kilka razy przerabiają i za każdym razem jest źle. To gdzie byli ci projektanci przed laty narobili syfu bo jaki problem było zbudować rondo gdy jedynkę łączono z ósemką?. Kto za te zaniedbania zapłaci?

56


gość ~gość (Gość)12.03.2019 20:43

A gdzie zjazd na S12? Nie lepiej teraz zbudować? Później znowu utrudnienia będą jak ruszą z budową.

60


EPII ~EPII (Gość)12.03.2019 19:20

Węzeł bełchatowski to Piotrków Południe. Piotrków Zachód to tam gdzie S8 wjeżdża w A1 i gdzie będą dorabiać relację Łódź-Warszawa.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat