Tak będzie wyglądać największe w Europie rondo, które powstanie w naszym regionie

Strefa FMRegion Wtorek, 12 marca 201952 26328
Rondo będzie tymczasowe i powstanie wokół Węzła Piotrków Południe, potocznie nazywanego bełchatowskim, który zostanie przebudowany w związku z budową autostrady A1. We wtorek w siedzibie łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono założenia budowy odcinków A Tuszyn - Piotrków Trybunalski i D Radomsko - granica województwa łódzkiego. Już 18 marca pojawią się tam ekipy, które będą przygotowywać swoje odcinki do wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu.

Ładuję galerię...

Podczas prace prowadzonych na A1 i DK 91 drogi mają być częściowo przejezdne.

 

 - Ruch na kierunku północ-południe będzie odbywać się nieprzerwanie. Nie ma możliwości, żeby DK nr 1, która ma stać się autostradą była zamknięta. Z kolei jeśli chodzi o finalne rozwiązania komunikacyjne, mamy dobrą wiadomość dotyczącą Węzła Piotrków Trybunalski Zachód. Dotychczas można było od strony Warszawy pojechać tylko w stronę Śląska i podobnie jadąc od strony Łodzi. Natomiast jadąc z południa można było wybrać kierunek na wprost do Łodzi lub w prawo na Warszawę. Teraz będą dostępne wszystkie relacje, czyli jadąc z Warszawy będzie można pojechać do Łodzi i na Śląsk, a jadąc z Łodzi pojechać do Częstochowy i Katowic oraz skręcić w kierunku Warszawy - powiedział Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad.

 

Według wykonawców ostateczna organizacja ruchu, jaka będzie obowiązywała w czasie budowy powinna zostać w prowadzona na przełomie marca i kwietnia. Prace na odcinku „A" realizuje konsorcjum firm: Budimex - Strabag, zaś odcinek „D" buduje firma Intercor.

 

We wtorek przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowali też o wyłonieniu wykonawcy odcinka B , czyli Piotrków Trybunalski - Kamieńsk. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Mirbud S.A. Wykonawca ma 35 miesięcy na realizację przedsięwzięcia, w tym 10 miesięcy na projekt, resztę na roboty budowlane. W przypadku prac budowlanych wyłączone są okresy zimowe (15 grudnia - 15 marca). Wartość kontraktu brutto to 857 mln złotych. Wybór jeszcze nie jest prawomocny.

 

W związku z przebudowa "gierkówki" rozebrane zostaną trzy piotrkowskie wiadukty: na węźle "bełchatowskim", przy ul. Twardosławickiej i Wojska Polskiego. Na ten temat szerzej piszemy w najnowszym numerze Tygodnia Trybunalskiego, który ukaże się w kioskach już w środę, 13 marca.

 


Zainteresował temat?

8

6


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.03.2019 10:21

A który to węzeł piotrków zachód? Przecież to skrzyżowanie s-8 z dk 91/12 / srock, łódź / miejsce spotkania drogi s-8 z a-1 to nie węzeł

04


gość ~gość (Gość)13.03.2019 09:31

Jeden remont odcinka a wy macie ogromny problem jak będę do szydlowa dojeżdżał jak do ptb będę dojeżdżał .... ludzie polska chce zrobić drogę to się z tego cieszcie a nie marudzicie bo tak złe tak nie dobrze... na zachodzie nikt nie marudzi tylko stoi w korku skoro musi i austostrady są wszędzie a tutaj wieczny problem... jak zaczną budowę proponuje protest zrobić bo to polaczkom wychodzi najlepiej ....

83


Lucjan ~Lucjan (Gość)12.03.2019 19:36

Największe rondo i największy skok na kasę... Najpierw rozbierzemy, później wybudujemy. Kiedy to dziadostwo się skończy?

87


Proboszcz ~Proboszcz (Gość)13.03.2019 09:38

60


Gośka ~Gośka (Gość)12.03.2019 19:26

To jak będziemy jeździć do szkoły w Szydłowie jak rozwalą wiadukt ?

53


gość ~gość (Gość)12.03.2019 19:04

Czy wiadomo coś o ewentualnym wjeździe na A1 bezpośrednio z Wojska Polskiego?

44


gość ~gość (Gość)13.03.2019 07:12

jeszcze po odgradzac te wszystkie wioski i bedzie git

42


maddox maddoxranga12.03.2019 23:28

Czyli już od kwietnia będzie w mieście wesoło...

80


też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)12.03.2019 23:05

S12 nie będzie miała bezpośredniego włączenia do A1 przez węzeł. Na wysokości Rokszyc (odcinek B) będzie węzeł Rokszyce z którego osobnymi drogami wzdłuż A1 będzie komunikacja do węzła Piotrków Tryb. Zachód i dopiero z niego dostęp do A1. Szczegóły https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/Lodz/S12_S74/Plan_orientacyjny_S12_konsult.pdf

30


gość ~gość (Gość)12.03.2019 22:23

To chyba zacznę przechodzić przez autostradę żeby dostać się do Piotrkowa ????????????

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat