Tak będzie wyglądać największe w Europie rondo, które powstanie w naszym regionie

Strefa FMRegion Wtorek, 12 marca 201958 32483
Rondo będzie tymczasowe i powstanie wokół Węzła Piotrków Południe, potocznie nazywanego bełchatowskim, który zostanie przebudowany w związku z budową autostrady A1. We wtorek w siedzibie łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono założenia budowy odcinków A Tuszyn - Piotrków Trybunalski i D Radomsko - granica województwa łódzkiego. Już 18 marca pojawią się tam ekipy, które będą przygotowywać swoje odcinki do wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu.

Ładuję galerię...

Podczas prace prowadzonych na A1 i DK 91 drogi mają być częściowo przejezdne.

 

 - Ruch na kierunku północ-południe będzie odbywać się nieprzerwanie. Nie ma możliwości, żeby DK nr 1, która ma stać się autostradą była zamknięta. Z kolei jeśli chodzi o finalne rozwiązania komunikacyjne, mamy dobrą wiadomość dotyczącą Węzła Piotrków Trybunalski Zachód. Dotychczas można było od strony Warszawy pojechać tylko w stronę Śląska i podobnie jadąc od strony Łodzi. Natomiast jadąc z południa można było wybrać kierunek na wprost do Łodzi lub w prawo na Warszawę. Teraz będą dostępne wszystkie relacje, czyli jadąc z Warszawy będzie można pojechać do Łodzi i na Śląsk, a jadąc z Łodzi pojechać do Częstochowy i Katowic oraz skręcić w kierunku Warszawy - powiedział Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad.

 

Według wykonawców ostateczna organizacja ruchu, jaka będzie obowiązywała w czasie budowy powinna zostać w prowadzona na przełomie marca i kwietnia. Prace na odcinku „A" realizuje konsorcjum firm: Budimex - Strabag, zaś odcinek „D" buduje firma Intercor.

 

We wtorek przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowali też o wyłonieniu wykonawcy odcinka B , czyli Piotrków Trybunalski - Kamieńsk. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Mirbud S.A. Wykonawca ma 35 miesięcy na realizację przedsięwzięcia, w tym 10 miesięcy na projekt, resztę na roboty budowlane. W przypadku prac budowlanych wyłączone są okresy zimowe (15 grudnia - 15 marca). Wartość kontraktu brutto to 857 mln złotych. Wybór jeszcze nie jest prawomocny.

 

W związku z przebudowa "gierkówki" rozebrane zostaną trzy piotrkowskie wiadukty: na węźle "bełchatowskim", przy ul. Twardosławickiej i Wojska Polskiego. Na ten temat szerzej piszemy w najnowszym numerze Tygodnia Trybunalskiego, który ukaże się w kioskach już w środę, 13 marca.

 


Zainteresował temat?

8

7


Komentarze (58)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość tymczasowy ale miejscowy ~gość tymczasowy ale miejscowy (Gość)26.03.2019 13:25

Prezydent uwielbia ronda..pewnie zanim wreszcie ktoś zrozumie co sie w tym mieście dzieje będziemy mieli tylko ronda...

64


www ~www (Gość)15.03.2019 11:39

Rondo, czy skrzyżowanie z ruchem okrężnym?

81


gość ~gość (Gość)15.03.2019 15:04

Jestem zainteresowany pracą przy budowie A 1 jako kierowca C lub C+E ma ktoś jakieś informacje na ten temat?

40


gość ~gość (Gość)13.03.2019 10:52

Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obowdnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.
Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje
http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg
Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przełużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

55


gość ~gość (Gość)13.03.2019 20:14

Czyli budowa S12 upada? Bo jaki jest sens robić teraz remont DK1/A1 skoro nie zapewniono juz teraz węzła z planowaną S12. Pozniej kolejna budowa, kolejnego węzła? Przeciez byłby to 3 węzeł na kilku kilometrach.

44


MRÓWKA ~MRÓWKA (Gość)20.03.2019 05:03

W Piotrkowie to nawet zegarki szybciej chodzą

42


Mieszkaniec S12 ~Mieszkaniec S12 (Gość)15.03.2019 19:24

Jak już się tak rozpędzają z burzeniem tych wiaduktów przerabiając A1 to może szanowna GDDiK zacznie myśleć o S12 żeby mniej ludzi ginęło i odciąży drogę za Sulejów. Niech się przejedzie Dyrekcja w okolice Uszczyna,Włodzimierzowa czy Sulejowa i zobaczy jak wygląda życie pobliskich mieszkańców. Jak wygląda włączanie się do ruchu lub przejście przez jezdnię na drugą stronę. Dodam że jeszcze nie ma lata gdzie masa ludzi będzie jeździć na działki do Sulejowa,Białej , Kurnędza czy innych miejscowości w około pilicy czy zalewu Sulejowskiego. Może tak szanowna władza obecna jak do tej pory coś z tym zrobi ? Jak szanują nas głosujących !!!

140


gość ~gość (Gość)14.03.2019 20:19

Do szydlowa będzie obiazd przez Bełchatów

27


Maksymilian ~Maksymilian (Gość)13.03.2019 09:40

Mirbud? Czy oni już coś budowali? Nie słyszałem o takiej firmie.

44


cynik ~cynik (Gość)13.03.2019 17:08

cyt."Tak będzie wyglądać największe w Europie".....cyt. " Rondo będzie tymczasowe"... To mnie najbardziej przeraża. Największe i tymczasowe. A więc? Ta budowa może trwać i trwać. Ba największe budowle w Polsce trwają latami a w tym czasie powstają jeszcze większe ,ale nie w Polsce. Tymczasowość zaś to Piotrkowie nie nowość a element czasem bardzo trwały. Oczywiście budowa autostrady to "konik" nie władz Piotrkowa ,ale może tymczasowość piotrkowska może się przenieść dalej.

54


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat