Taczki przed biurami poselskimi i spore utrudnienia w ruchu. Rolnicy znów protestowali

Strefa FM Środa, 21 października 2020162 14008
Kilkadziesiąt maszyn rolniczych w żółwim tempie przejechało w środę ulicami Piotrkowa. Wcześniej przed biurami poselskimi w Piotrkowie pojawiły się taczki z obornikiem. To kolejny protest rolników z powiatu piotrkowskiego, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec "Piątki dla zwierząt".

Ładuję galerię...

Taczki z obornikiem pojawiły się przed biurami poselskimi: Cezarego Grabarczyka (KO) na placu Kościuszki, Antoniego Macierewicza (PiS) w Rynku Trybunalskim oraz Grzegorza Lorka i Grzegorza Wojciechowskiego (obaj PIS) przy Al. Armii Krajowej.

 

Około godziny 10 ponad 50 ciągników rolniczych wjechało do Piotrkowa. Protestujący w wolnym tempie przejechali Al. 800-lecia oraz Al. Sikorskiego w stronę tymczasowego objazdu na węźle Piotrków Trybunalski Południe i zmierzali dalej w kierunku Bełchatowa. Przejazd kilku kolumn maszyn rolniczych spowodował duże utrudnienia w ruchu. Mimo że kierowcy nie znoszą takiej formy protestu, na szczęście obyło się bez poważniejszych incydentów.

 

Przypomnijmy, projekt ustawy "Piątka dla zwierząt" zakłada m.in. wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer, z wyjątkiem królika, zakaz stosowania kolczatek przy tymczasowym trzymaniu zwierząt na uwięzi oraz ograniczenie uboju rytualnego w Polsce.


Zainteresował temat?

7

4


Komentarze (162)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_yt ~gość_yt (Gość)21.10.2020 13:01

A co na to lokalni działacze pis, obsadzeni w rolniczych agencjach?

93


Zetak ~Zetak (Gość)22.10.2020 19:50

Podobnież doradcą ds. Rolnictwa i jie tylko Pana Macierewicza jest Pani misiewicz. Może ona pomoże wytłumaczyć mu że to głupie co zrobili w Sejmie

20


gość_yta ~gość_yta (Gość)22.10.2020 19:28

Gonić pis, zacznijmy od lokalnych działaczy i posłów. Mamy przecież desant pisu na agencje rolne, tam trzeba przepytać lokalnych partyjniaków

11


gość_gosc niedzielny ~gość_gosc niedzielny (Gość)22.10.2020 09:37

Ciężka praca 7 dni w tygodniu.Nie tak jak paniska 5 dni 2 wolne.Uszanujcie ich trud.A jak ktoś zazdrości to wolne hektary czekają tylko brać.Wyprowadz się dziadu z bloku na wieś i sam bedziesz PANEM.

79


lenka ~lenka (Gość)21.10.2020 13:33

Sadyści bronią sadystów. Ciekawe ile dostali od króla norek Wójcika za te protesty. Co ma zakaz hodowli lisów i norek do rolników? Zupełnie nic, a awanturują się jakby ktoś im pszenicy siać zabronił

97


cdn ~cdn (Gość)21.10.2020 17:48

takie rzeczy to niech sobie wywali pod swoim wejsciem do domu tu jest miasto tu ludzie mieszkaja a nie waszy smrod wonchac

1012


arel ~arel (Gość)22.10.2020 12:16

Piątka dla zwierząt - jesli w mieście masz psa i za małą powierzchnię do jego trzymania (lub według inspekcji żle go traktujesz) to też na podstawie tej ustawy mogą ci psa zabrać i będziesz musiał płacić za jego utrzymanie.Nie spodobasz się sąsiadowi i nie masz psa ani kasy .. Fajna ustawa, prawda

41


emilgość ~emilgość (Gość)22.10.2020 08:42

Czytam te wasze komentarze z satysfakcją i uśmiechem na twarzy. 20 lat czekałem, aby to ludność miejska (ale i wiejska, które przez lata się opierdzielała i nic w życiu nie zrobiła) wylała swoje złości (i zazdrość) na rolnika. Przez lata się dorabiałem, nie było... urlopu, weekendu, wyjazdu z dziećmi, prowadzania się po pizzeriach, niedzielnych wycieczek rowerowych i spacerków, grillów. Wasze komentarze dziś są karmą dla mej duszy. Dziękuję. Wiem, że w życiu dużo zrobiłem i jestem z tego dumny. I pewnie przez swoją pracowitość i wyrzeczenia zrobił bym jeszcze więcej, ale system na to nie pozwala.
Nikt z was protestować nie zabroni! Nikt z was gnoju nie sprzątnie z ulicy- bo pewnie boicie się nawet do niego podejść, bo śmierdzi! To chociaż sobie popiszcie, poczytamy. Psy szczekają, karawana idzie dalej. Pozdrawiam serdecznie.

82


ewka ~ewka (Gość)22.10.2020 07:48

w klimatyzowanej kabinie traktora i z dopłatą do paliwa to można jechać dookoła Polski

87


asdfghjkl ~asdfghjkl (Gość)22.10.2020 11:45

i postawili to koło piekarni

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat