ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szykujesz się na festiwalowe lato? Sprawdź, co powinieneś ze sobą zabrać!

Piątek, 11 stycznia 2019 5501
Wakacje spędzone na festiwalu muzycznym lub filmowym, choć z gruntu są trochę szalone, wymagają odpowiednich przygotowań. Jeszcze przed wyjazdem warto dokładnie rozejrzeć się i dowiedzieć odnośnie tego, jakie warunki zastaniemy na polu namiotowym. Poniżej krótki poradnik dotyczący tego, jakie kroki warto podjąć, aby dobrze wypocząć i przywieźć z wyjazdu wyłącznie dobre wspomnienia.

 

  1. Punkt pierwszy: dowiedz się, czy na miejscu będzie się można swobodnie wykąpać
  2. Punkt drugi: sprawdź, jak będzie wyglądać zaplecze gastronomiczne
  3. Punkt trzeci: zaopatrz się w bilety na koncerty z odpowiednim wyprzedzeniem
  4. Punkt czwarty: spakuj niezbędne rzeczy

Punkt pierwszy: dowiedz się, czy na miejscu będzie się można swobodnie wykąpać

Warunki sanitarne są bardzo ważne dla zachowania komfortu własnego, ale też osób, które wyjeżdżają z nami na wakacje. W końcu nikt nie czuje się dobrze, gdy chodzi brudny. Wakacje pod namiotem, szalony taniec w kurzu i kąpiel w błocie wymagają dostępu do miejsca, w którym festiwalowicze mogliby spokojnie się umyć i odświeżyć. Z tym jednak bywa różnie. Wszystko zależy od organizatora imprezy, a także firm, które zajmują się zarządzaniem strefą kranów i prysznicy od strony logistycznej. Jeszcze przed wyjazdem warto zrobić rozeznanie w temacie, zasięgnąć języka na forum internetowym (jeżeli wybieramy się po raz pierwszy na dany festiwal) po to, aby uniknąć na miejscu przykrych niespodzianek. W niektórych sytuacjach może się okazać, że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie pokoju z łazienką zamiast nocowania w spartańskich warunkach.

 

Punkt drugi: sprawdź, jak będzie wyglądać zaplecze gastronomiczne

Na festiwale przyjeżdżają często foodtrucki, aby nakarmić wyczerpanych i głodnych uczestników imprez. Nierzadko wybór menu jest tak duży i różnorodny, że bez problemu można codziennie zjeść coś świeżego i nowego. Na niektórych imprezach można liczyć także na lokalną kuchnię w postaci szkolnej stołówki czy baru. Z ich jakością jednak różnie bywa, dlatego warto uprzednio dowiedzieć się, jak wygląda zaplecze gastronomiczne na konkretnym festiwalu oraz sprawdzić, czy nieopodal miejsca namiotowego znajduje się sklep spożywczy. Jego obecność znacznie ułatwia organizację śniadań i kolacji, a także pozwala zjeść posiłki znacznie taniej niż w lokalu.

 

Punkt trzeci: zaopatrz się w bilety na koncerty z odpowiednim wyprzedzeniem

Zakup biletów w przedsprzedaży jest korzystny z uwagi na konkurencyjną cenę, choć ma również swój minus - w momencie nabywania ich na długo przed imprezą nie można mieć stuprocentowej pewności co do line upu. Wraz z upływem dni pozostałych do imprezy, ceny biletów będą szybować w górę. Kupując bilety przez internet, masz pewność, że nie zabraknie ich dla Ciebie. Aby mieć gwarancję oryginalności wejściówki i uniknąć problemów przy wejściu na teren imprezy, bilety online kupuj zawsze w sprawdzonych miejscach – najlepiej na stronie https://ticketclub.pl/.

 

 

Punkt czwarty: spakuj niezbędne rzeczy

Podczas wyjazdu na letni festiwal bardzo przydaje się szczelny i niezawodny namiot, ciepły śpiwór oraz dmuchany materac wraz z pompką. Do sprawnego wzięcia prysznica – w nie zawsze łatwych i komfortowych warunkach – doskonale sprawdza się ręcznik szybkoschnący z mikrofibry oraz zestawy minikosmetyków w małych, poręcznych butelkach. W razie nieoczekiwanej zmiany pogody warto mieć ze sobą kalosze, kurtkę przeciwdeszczową i ciepłą bluzę. Do szybkiego zapakowania całości świetnie sprawdza się plecak turystyczny z usztywnieniem i szelkami podbitymi pianką.


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat