Szybował nad Himalajami, teraz opowie o tym w Piotrkowie

ePiotrkow Niedziela, 22 lutego 20153 1607
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym pilotem, wielokrotnym mistrzem świata w szybownictwie - Sebastianem Kawą, które odbędzie się już w najbliższy piątek (27 lutego) o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Sebastian Kawa od wielu lat znajduje się w czołówce światowego rankingu pilotów szybowcowych. To najbardziej utytułowany pilot szybowcowy w historii i jedyny pilot na świecie, który w szybowcu przeleciał nad Himalajami.

 

Sebastian Kawa - członek Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. W latach 2003 - 2013 zdobył sześciokrotnie tytuł mistrza świata w szybownictwie (nie licząc mistrzostw Grand Prix), trzykrotnie (w kolejnych trzech pierwszych mistrzostwach Grand Prix) tytuł mistrza świata Grand Prix (wyścigi szybowcowe) i pięciokrotnie mistrza Europy. Wielokrotny lider światowej listy rankingowej pilotów. Były rekordzista świata. Obecny mistrz świata w klasie 15 m i Standard. Znaczącą część tych sukcesów odniósł, startując na szybowcach polskiej konstrukcji (PW-5, Bravo i SZD-56-2 Diana 2).

Jest także znany z wielu publikacji webowych i filmów popularyzujących szybownictwo.

 

Wstęp wolny.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

koneser książek i sportu ~koneser książek i sportu (Gość)25.02.2015 07:50

Czy będzie można nabyć przed, w czasie i po książki p.Sebastiana Kawy:
1) "Polskie szybowce 1945 - 2011. Problemy rozwoju"
2) "Niebo pełne żaru"
3) "Moje skrzydła. Drugi oznacza ostatni" ??
Dla kogo jest to spotkanie? Ciekawe ile osób przyjdzie, z czego ile będzie dzieci i młodzieży?
Słabo jest ono reklamowane w piotrkowskich mediach i w Piotrkowie Tryb.

10


czytelnik ~czytelnik (Gość)22.02.2015 18:56

Czy będą jakieś książki na temat lotnictwa i szybownictwa albo nagrania filmowe? To byłoby wzbogacenie tego ciekawego spotkania. I jeszcze jedno: Kto sponsoruje to spotkanie, oprócz Areoklubu Piotrkowskiego?

20


zainteresowany szybownik teoretyk ~zainteresowany szybownik teoretyk (Gość)22.02.2015 12:46

Pora jest bardzo dobra!!!! Szczególnie dla pracujących i uczących się piątek i godzina 12.oo jest bardzo dobrym czasem na takie spotkanie. Oczywiście jest to sarkazm, kpinka, szyderstewko i uśmieszek ironiczny. Będą emeryci, wagarowicze i bezrobotni; ludzie, co mają pieniądze i czas na tego rodzaju pasje i zabawy.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat