ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szybkie krojenie wędlin w sklepach spożywczych

Czwartek, 10 września 2020 704
Wędlina to element, który występuje codziennie na tysiącach stołach. Część z nas z braku czasu lub innych przyczyn oczekuje, że ten dodatek dostanie pokrojony prosto ze sklepu spożywczego.

Oczekiwania te sprawiły, iż właściciele tego typu lokali musieli posiąść odpowiednie urządzenia do przecinania kiełbas. Nie wątpliwie niezbędnymi maszynami w takim wypadku są krajalnice do wędlin.

Zastosowanie krajalnic do wędlin.

Większość osób nawet nieprowadzących swojego biznesu wie, że krajalnice do wędlin wykorzystywane są do krojenia kiełbasy na plastry o żądanej grubości. W dużej ilości przypadkach ten ostatni parametr może być płynnie regulowany do potrzeb naszych gości lub klientów. Proces krojenia odbywa się szybko, ponieważ w prezentowanych tutaj rozwiązaniach znajduje się silnik elektryczny o dużej mocy przecinający nawet najgrubsze wyroby wędliniarskie. Tego typu urządzenia stosowane są na masową skalę w sklepach spożywczych.

Jakie krajalnice do wędlin wybrać?

Część właścicieli sklepów spożywczych chcący wyposażyć się w krajalnice do wędlin zadaje sobie jedno pytanie: Wybrać profesjonalne rozwiązania czy może marketowe? Wynika to z faktu, iż te drugie są o wiele tańsze od tych pierwszy. Jednak oszczędność ta może okazać się iluzoryczna. Zaraz odpowiemy Wam, dlaczego.

Po pierwsze krajalnice gastronomiczne do wędlin zostały wykonane z lepszych materiałów. Do ich produkcji użyto wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz odpowiednich elementów elektronicznych. Niestety takich surowców i rozwiązań nie uraczycie w domowych rozwiązaniach nawet tych najbardziej zaawansowanych. Co za tym idzie profesjonalne maszyny będą w stanie Wam służyć przez dłuższy czas.

Po drugie żadne urządzenie domowe nie jest dostosowane do pracy ciągłej, jaka wykonywana jest w sklepach spożywczych bądź hipermarketach. Producent założył, iż takie produkty będą miały czas się schłodzić, aby poprawnie działać. Niestety nie jest to wykonalne w profesjonalnych warunkach. W związku, z czym marketowe rozwiązania dość szybko ulegną uszkodzeniu. Zupełnie inaczej będzie w przypadku, gdy zakupie gastronomicznych krajalnic do wędlin.

Właśnie te dwa wyżej wymienione aspekty sprawiają, iż wykorzystanie maszyn spotykanych w marketach nie jest możliwe, jeżeli mówimy o profesjonalnych zastosowaniach. W takich warunkach sprawdzą się tylko i wyłącznie gastronomiczne krajalnice do wędlin.

Jakie parametry sprawdzić przy zakupie krajalnic do wędlin?

Krajalnice do wędlin to popularne wyposażenie sklepów spożywczych. Dlatego właśnie wielu producentów produkuje tego typu urządzenia. Część z Was zastanawia się jak je ze sobą porównać. W punkcie tym podamy Wam kilka parametrów, które się przydadzą przy tej czynności. Tak prezentuje się nasza lista:

  • Moc urządzenia – liczba ta określa tak naprawdę, jaką siłą będzie dysponowało urządzenie podczas procesu krojenia. Ma to ogromne znaczenie, jeżeli chcemy przecinać twardsze kiełbasy.
  • Średnica noża tnącego – parametr ten odpowiada za wielkość przestrzeni, która będzie służyła do krojenia wędliny. Im większy, nóż tym większą kiełbasę będziemy mogli rozciąć na plasterki.
  • Wielkość regulacji grubości plastra – w większości współczesnych modelach występuje możliwość regulacji grubości plastra. Jednak warto przed zakupem sprawdzić jak jest ona duża.
  • Obecność ostrzałki – ostrzałka to element, który zakładany jest na górną część noża i służy do jego ostrzenia. W przypadku braku tego przyrządu w zestawie naostrzenie ostrza będzie dość problematyczne.
  • Kąt pochylenia stołu roboczego – aspekt ten będzie miał ogromne znaczenie w przypadku, gdy zmieniamy maszynę. Wówczas jesteśmy przyzwyczajenie do określonego położenia stołu roboczego.

Krajalnice do wędlin niezbędne w każdym sklepie spożywczym.

Krajalnice do wędlin to urządzenia, które prędzej czy później będziecie musieli zakupić, jeżeli jesteście właścicielami sklepu spożywczego. Mamy nadzieje, że ta publikacja pomoże Wam wybrać najlepsze rozwiązania. My dziękujemy już za uwagę i zapraszamy do innych naszych publikacji.

 


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat