Szybciej na ratunek. Karetka pogotowia w Grabicy

ePiotrkowRegion Środa, 03 kwietnia 20192 5133
Od 1 kwietnia karetka pogotowia z zespołem podstawowym ratownictwa medycznego będzie stacjonowała przez całą dobę w Grabicy. Podczas negocjacji, które w imieniu gminy prowadził wójt Krzysztof Kuliński, uzgodnione zostało miejsce jej stacjonowania i lokalizacja pomieszczenia dla zespołu ratunkowego. Ambulans formalnie jest przypisany do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, jednak na stałe będzie rezydował przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Grabicy.

Karetka wraz z wykwalifikowaną załogą będzie pełnić dyżur każdego dnia. Do dyspozycji ratownicy będą mieli pomieszczenia w pełni przystosowane do tego celu. - Ratownicy są przygotowani do niesienia pomocy w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia, to zdecydowanie ułatwi udzielanie pomocy medycznej mieszkańcom gminy Grabica, pozwoli na szybsze dowożenie osób poszkodowanych do szpitali w naszym regionie – mówi wójt. - Stacjonowanie zespołu ratunkowego w gminie to sukces, który przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców.

 

 

 

(materiały: UG Grabica) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
dfg ~dfg (Gość)03.04.2019 07:25

W każdej gminie karetka!

50


gość ~gość (Gość)03.04.2019 07:18

Taka mała wioska i ambulans potrzebny, a w Moszczenica jakoś się nie chwapia.........

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat