Szumowski: duże prawdopodobieństwo otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych od 18 maja

PAPKraj Wtorek, 12 maja 20208 3005
Jest duże prawdopodobieństwo otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych od najbliższego poniedziałku 18 maja - powiedział we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

"Gastronomia w sposób bezpieczny, na wolnym powietrzu, przy zachowaniu dystansu – możemy powoli do tego wracać" - ocenił szef resortu zdrowia w internetowej części rozmowy Radia Zet.

 

Dopytywany, czy oznacza to, że od poniedziałku restrykcje zostaną poluzowane i będą mogły działać ogródki restauracyjne, minister odparł, że ustalenia zostaną przekazane na konferencji prasowej.

 

Odnosząc się zaś do możliwego terminu otwarcia salonów fryzjerskich i tego, czy nastąpi to 18 maja, Szumowski powiedział, że "jest taka duża szansa".

 

"To mogę zdradzić - fryzjerzy, kosmetyczki, ten obszar usług - jest prawdopodobieństwo duże, że będzie to od najbliższego poniedziałku" – powiedział. "Nastąpi do z dużym prawdopodobieństwem. Trudno mi wyskakiwać przed szereg i to, co komunikujemy wspólnie na konferencjach z panem premierem w KPRM, ogłaszać wcześniej samemu" – dodał.

 

Wskazał, że trwają jeszcze konsultacje z branżą i analizowane są skutki "odmrożenia" niektórych obszarów w ubiegłym tygodniu. "Nie chcemy sytuacji, że będziemy +odmrażali+ bez informacji zwrotnej, jak wygląda sytuacja epidemiczna, bo to podstawowa rzecz, na którą musimy patrzeć" – podkreślił.

 

Rzecznik rządu Piotr Müller podał we wtorek w TVP1, że w środę powinien zostać ogłoszony terminarz znoszenia kolejnych obostrzeń. Zaznaczył, że szczegóły zostaną uzgodnione na wtorkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. (PAP)

 

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.05.2020 17:36

Siedźcie w domach. Zdrowie ważniejsze. Jeśli już musicie wyjść, to tylko w masce. Ludzie umierają na potęgę.

18


majkel33 ~majkel33 (Gość)12.05.2020 15:22

jesli pieklo istnieje to dla tego klamcy i jego braciszka na uslugach pana G. jest specjalne miejsce w piekle, poza tym rudzi i tak nie mają duszy

90


łysy ~łysy (Gość)12.05.2020 15:54

Uh.... Cha, cha, cha!!!!

40


majkel33 ~majkel33 (Gość)12.05.2020 15:39

widze ze wolnosci słowa tu nie ma, nikogo sie nie obraża ale to nieważne, ważne że podważa się mądrości tego pana i juz mozna zapomnieć że post zostanie wystawiony, jesteście żałośni

70


gość ~gość (Gość)12.05.2020 15:11

Dziwne, że dopiero teraz skoro każdy polityk ma ładnie przycięte i ułożone włoski. Chyba, że są samowystarczalności i zdolni, nie korzystają z usług fryzjerów. Chociaż uważam, że to niemożliwe, bo widać co robią ostatnimi czasy z krajem.

131


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat