ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szukając bratniej duszy, czyli gdzie nawiązać nowe znajomości

Czwartek, 09 sierpnia 2018 2700
Niestety, dzisiejsze czasy nie sprzyjają osobom, które chcą nawiązywać realne kontakty. Wiele osób przeniosło swoje znajomości do Internetu, część osób nie dba w ogóle o przyjaciół - ogranicza się jedynie do śledzenia ich na popularnych portalach społecznościowych. Gdzie więc można znaleźć ciekawych ludzi i nawiązać poza internetową znajomość?

Pasjonaci trzymają się razem

 

Jednym z najlepszych sposobów na to, by znaleźć przysłowiową bratnią duszę, jest zapisanie się na jakieś zajęcia. Może to być np. dodatkowy język - nie dość, że poznamy ciekawe osoby, często lektorów z zagranicy, to jeszcze nauczymy się języka, który będzie nam przydatny np. w przyszłej pracy.

Także zajęcia taneczne cieszą się dużą popularnością wśród singlów i wbrew pozorom nie musimy przychodzić na nie z partnerem. Na pewno znajdzie się kilka osób, które przyjdą same, a instruktorzy dopasują je razem. Nie trzeba chyba dodawać ile pozytywów może przyjść nam z takich zajęć: nauczymy się tańczyć, będziemy mieć lepszą kondycję oraz poznamy nowe osoby.

 

Świetnym rozwiązaniem jest pójście na gdańską siłownię. Wiele z nich oferuje zajęcia grupowe, nierzadko ćwiczy się w parach, dzięki czemu można znaleźć partnera treningowego. Na siłowniach w Gdańsku, takich jak http://cityfit.pl/ panuje podczas tego typu zajęć naprawdę przyjazna atmosfera, która sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości.

 

Wspólne projekty zbliżają

 

Niektórzy są zwolennikami bliższego poznawania ludzi w pracy, inni wręcz przeciwnie - wolą zachowywać kontakty jedynie służbowe. Jednak jeżeli czujemy, że z kimś warto byłoby się zakumplować, to wyjdźmy pierwsi z inicjatywą - może to być zwykłe wyjście na drinka czy zaproszenie do siebie na urodziny. Jeżeli wiemy, że jest jakaś rzecz, która nas łączy (np. uwielbiamy grać w planszówki), to dobrym pomysłem będzie propozycja takiego właśnie sposobu spędzenia czasu. Pamiętajmy jednak by rozdzielić pracę z życiem prywatnym - jeżeli wyjdziemy gdzieś razem i dalej będziemy rozmawiać o tym, co się dzieje w biurze, raczej nikt nie będzie chciał inwestować w taką znajomość. Mamy się zrelaksować i spędzić miło czas.

 

Internet drogą na skróty

 

Chcesz uciec od internetowych znajomości i dlatego doradzamy ci szukanie przyjaciół właśnie tam? Pewnie myślisz, że to idiotyczny pomysł, jednak kluczem są odpowiednie poszukiwania. Szukajmy różnych grup, gdzie ludzie spontanicznie umawiają się na spotkania w klubie, ogniska czy wycieczki rowerowe lub trekkingowe. Zazwyczaj większość z nich ma ten sam problem, czyli brak znajomych. Dzięki temu każdy będzie miał szansę wejść do nowej paczki znajomych.

Przeprowadzka na wybrzeże czy zmiana otoczenia może spowodować, że będziemy się czuć bardzo samotni. Nie warto jednak zamykać się w czterech ścianach - musimy sami zadbać o to, by kogoś poznać. Bez względu na to, czy nowych znajomości będziemy szukać w Sieci czy na siłowniach w Gdańsku. Pamiętajmy, że czekanie na okazję może zniechęcić albo co gorsza poskutkować jeszcze większą izolacją.


Zainteresował temat?

0

3


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat