"Sztuka okopowa" w piotrkowskim Muzeum

Strefa FM Czwartek, 28 stycznia 20100 1907
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę „Sztuka okopowa”, której otwarcie nastąpi w piątek (29 stycznia) o godzinie 13.00 w salach muzealnych przy Placu Zamkowym 4.

- Sztuka okopowa, nazywana też sztuką żołnierską, jest ciekawym, chociaż dotąd niedostatecznie udokumentowanym i docenionym świadectwem losu żołnierskiego. Ta forma upamiętniania służby wojskowej pojawiła się w XIX wieku, a największy rozkwit przeżywała podczas I wojny światowej. Przedłużające się i wyczerpujące walki pozycyjne powodowały, że chcąc uciec przed koszmarem wojny, tworzono we frontowych warunkach – czasem niemal na polu bitwy – najróżniejsze przedmioty. Niejednokrotnie łączyły one funkcje użytkowe z walorami estetycznymi - informuje piotrkowskie Muzeum.

 

Wystawę zorganizowano w oparciu o zbiory: Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, własne oraz Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „GRUPA ŁÓDŹ”.  Będzie ją można oglądać do 21 marca 2010 r.

 

Godziny otwarcia Muzeum:
wtorki – godz. 10.00 – 17.00
środy – godz. 10.00 – 15.00
czwartki – godz. 10.00 – 15.00
piątki – godz. 10.00 – 15.00
soboty – godz. 10.00 – 16.00
niedziele – godz. 10.00 – 15.00
(z wyjątkiem poniedziałków i dni poświątecznych)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat