Sztangiści walczyli o medale Mistrzostw Polski

Poniedziałek, 25 kwietnia 20161
Sztangiści LUKS Gryf Bujny, działającego przy ZSR w Bujnach, rywalizowali w miniony weekend podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Impreza odbyła się w Nidzicy. Brązowy medal zdobyła tam reprezentantka tego klubu Martyna Płaczek, która walczyła w kategorii wagowej 58 kg.

Podopieczna trenera Henryka Furmaniuka osiągnęła w dwuboju 125 kg (56 kg w rwaniu i 69 kg w podrzucie), srebro w tej kategorii wagowej wywalczyła Katarzyna Żabińska, reprezentantka LKS Dobryszyce – 135 kg (63 kg + 72 kg), natomiast złoto Agata Rok, zawodniczka SKS Feniks Siedlce – 173 kg (78 kg + 95 kg).

Blisko medalu był również inny reprezentant klubu z Bujen, Błażej Wrona, który rywalizował w kat. +105 kg, ostatecznie zajął 4. miejsce z wynikiem 282 kg (121 kg + 161 kg). 5. miejsce w kat. 75 kg zajęła Ewa Gosławska – 127 kg ( 56 kg + 71 kg), a 8. w kat. 94 kg Łukasz Centkowski – 288 kg (126 kg + 162 kg). Dzięki wynikom tej piątki LUKS Gryf Bujny zajął 12. miejsce w klasyfikacji klubowej (spośród 53 klubów), wygrał LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl.