Sztandar dla “Kolibra”

Tydzień Trybunalski Sobota, 13 października 20120 3467
Koło łowieckie “Koliber” z Kłudzic otrzymało w minioną sobotę sztandar.


 Koło w prawdzie istnieje od 1952 roku, jednak chorągiew do myśliwych trafiła dopiero teraz.

Po jednej stronie znajduje się logo Polskiego Związku Łowieckiego, a po drugiej wizerunek kolibra oraz głowa jelenia i zając. Uroczystość poświęcenia sztandaru odbyła się w kolegiacie witowskiej pod wezwaniem św. Norberta. Rodzicami chrzestnymi zostali Izabela Maćkowiak, Marek Mazur – przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Gabriel Olejnik – komendant miejski policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak powiedział Stanisław Sierant – prezes koła łowieckiego “Koliber” – to uroczystość, na którą myśliwi z koła czekali sześćdziesiąt lat. - Do tej pory nie mogliśmy się dopracować sztandaru, zawsze były inne wydatki, aż do teraz. Znalazła się grupa kolegów, zacnych myśliwych, którzy ufundowali sztandar. Teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi – dodał S. Sierant.
Sztandar umieszczony będzie w specjalnej gablocie w domku myśliwskim w Kłudzicach i będzie używany podczas wszystkich ważnych uroczystości.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat