Szron przystroił Piotrków (zdjęcia)

ePiotrkow Środa, 03 marca 20213 1589
Ujemna temperatura i poranne przymrozki w środę o poranku sprawiły, że na drzewach, krzewach, samochodach i innych powierzchniach osadził się szron. Choć to powszechne zjawisko, to jednak urzeka i jest dobrym motywem dla fotoamatorów.
fot. K. Żołądek

Jak podają encyklopedie szron jest osadem atmosferycznym, który tworzy się w postaci drobnych lodowych kryształków. Mogą one przybierać formę igieł lub piórek. Szron powstaje w podobnych warunkach jak rosa, jednak możemy go obserwować przy ujemnych temperaturach, a poranek w Piotrkowie przywitał nas temperaturą w okolicach -2 stopni.

 

fot. K. Żołądek


Szron jest często mylony z szadzią, która tworzy się z pozlepianych ze sobą kryształków lodu i stanowi bardziej zwartą strukturę. Szron sprawia wrażenie delikatniejszego.

 

fot. K. Żołądek


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)03.03.2021 10:06

Jak widać na załączonych, pięknych zdjęciach, otaczająca przyroda nie musi wracać do normalności, ona była, jest i będzie normalna, taka jaką od "zawsze" znaliśmy, znamy i będziemy znali. Tylko my, ludzie, jesteśmy jakoś normalni bardzo, inaczej, wszystkiego się boimy, eksperymentujemy przekraczając wszelkie granice tzw. zdrowego rozsądku, dajemy sobą bardzo łatwo, na wszelkie sposoby manipulować. A to "przerażają" chorobą bydła, a to chorobą świń, a to ptaków, dwutlenkiem węgla, przez który to zostaniemy ugotowani przez słońce, jak jajka na twardo "z musztardą". Niedługo strach będzie usiąść na klopie, bo nieczysta siła nas tam wciągnie, lub zarazi(wiadomo same patogenne bakterie i wirusy). Przy tej okazji cwaniacy, wszelkiej maści, golą nas ze wszystkiego (pieniądze są najmniej w tym ważne) i dajemy sobą manipulować jak smarkacze i dzieci we mgle, którym cwaniacy i technologia odbierają resztki zdrowego rozsądku i postrzegania prawdziwej otaczającej rzeczywistości.
Rzeczywiście piękny, chociaż lekko mglisty mamy dzisiaj poranek, a ptaki mają w dziobie ptasią grypę i "gotują" się do gorącej, z powodu CO2, wiosny. Miłego wszystkim dnia życzę i trzeźwego oglądu otaczającej rzeczywistości
Ps. Wróciłem z Zakopanego, cały i zdrowy. Piszę to dlatego, bo jakiś czas temu, uczestnik forum kazał mi poczekać dwa tygodnie. Zaczekałem i wszystko jest ok.

41


gość_mazgaj12 ~gość_mazgaj12 (Gość)03.03.2021 19:14

Bierze już leszcz na zalewie?

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat