Szpitale i poradnie mają kontrakty

Strefa FM Sobota, 31 grudnia 20164 4899
Wszystkie szpitale i poradnie specjalistyczne w Łódzkiem już na początku grudnia podpisały aneksy do umów na rok 2017. Mieszkańcy naszego województwa na co dzień pozostają pod opieką 67 szpitali oraz niemal 2000 poradni specjalistycznych. Wczoraj Łódzki OW NFZ uzgodnił warunki realizacji i finansowania świadczeń na rok 2017 z poradniami POZ w Łódzkiem.

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ, zgodnie z planem finansowym, wyda na leczenie pacjentów w 2017 roku ponad 4,9 miliarda złotych. W 2017 Oddział znacząco zwiększył finansowanie świadczeń w poradniach specjalistycznych, szczególnie tych, do których kolejki są najdłuższe: okulistycznych, kardiologicznych, chorób płuc, urologicznych, chirurgii ogólnej.

 

Dodatkowe 10 milionów złotych, które w pierwszym półroczu 2017 roku trafi do poradni w Łódzkiem, pozwoli przyjąć lekarzom więcej pacjentów. W trosce o Seniorów zwiększyliśmy także liczbę łóżek w zakładach opiekuńczo-leczniczych  oraz dofinansowaliśmy świadczenia geriatryczne – podkreśla Artur Olsiński dyrektor ŁOW NFZ.

Badania PET, szczególnie ważne w diagnostyce nowotworów, żywienie dojelitowe, a także leczenie w komorze hiperbarycznej to kolejne świadczenia, na które w roku 2017 Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ przeznaczy więcej pieniędzy niż w roku 2016.

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kaśka z SM ~Kaśka z SM (Gość)01.01.2017 13:11

A kiedy zabiorą nam przychodnie z Dmowskiego? Gdzie przeniosą moją Panią Doktor? A gdzie będę chodziła na rehabiltacje skoro na Dmowskiego mam o krok!? Mam SM i coraz trudniej mi zejść po schodach a co dopiero jechać na drugi koniec miasta na ćwiczenia! Przez prawie 30lat mam tutaj przychodnie a ktoś chce to wszystko przenieść.

20


koko ~koko (Gość)01.01.2017 08:52

A oddziału dziecięcego w szpitalach nadal ni ma!

60


alejaja ~alejaja (Gość)31.12.2016 21:57

Przychodnie mają kontrakty, ale przychodnie są nie do uchwycenia bo latają za pacjentami i niemożliwość ich zastać bo codziennie są w innym miejscu. Co za różnica czy mają kontrakty jak są nieuchwytne, nie było kontraktów to chociaż sobie popatrzałem na swoja umiłowaną przychodnie przy ulicy Dmowskiego..

20


obiektywny piotrkowianin ~obiektywny piotrkowianin (Gość)31.12.2016 19:40

Ale KRAK kracze tylko nie wie o czym, a konkretnie - gdzie została przeniesiona poradnia urologiczna z ul. Dmowskiego ??? tego do tej pory nawet Dyr. ZOZ-u nie wie nie mówiąc o lekarzach, ulica, nr posesji (budynku), nr telefonu?? Pisze to pacjent który czekał pół roku na wizytę i na drzwiach zastał tylko kartkę z informacją o likwidacji i jakiś adresach i telefonach nie mających pokrycia w rzeczywistości.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat