Szpital wojewódzki z akredytacją

ePiotrkow Czwartek, 14 stycznia 202134 4098
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie już po raz czwarty uzyskał certyfikat akredytacyjny. Przyznaje go Ministerstwo Zdrowia. Oznacza to, że istniejące oraz aktualnie wprowadzane nowe procedury medyczne, organizacyjne i techniczne w SSW, są zgodne z zestawem standardów akredytacyjnych.
fot.: B. Kaźmierczak

Mimo trudnego, pandemicznego okresu, Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przystąpił do procesu potwierdzenia i spełnienia standardów akredytacyjnych. Działania całego personelu w tym kierunku, okazały się skuteczne.

 

Istotnym elementem systemu akredytacji jest ciągły monitoring działań i zdarzeń dokonywanych w szpitalu, w celu wewnętrznej ich oceny. Pozwala to dostosować stosowaną na co dzień praktykę, do wymogów standardów akredytacyjnych oraz do ich utrzymania i poprawy. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie ryzyka związanego z hospitalizacją, ustandaryzowanie funkcjonujących w szpitalu procedur medycznych, organizacyjnych i technicznych, co w efekcie służy poprawie bezpieczeństwa świadczonej opieki.

 

W codzienną pracę szpitala wpisane jest ryzyko błędów medycznych, których całkowicie wyeliminować nie sposób, ale którym można zapobiegać lub redukować ich skutki. Działania niepożądane mogą pojawić się wszędzie, bez względu na kraj, jego zamożność, poziom opieki w danym szpitalu czy jego reputację - podkreślają przedstawiciele szpitala przy Rakowskiej.

 

Przygotowanie Szpitala do każdej kolejnej wizyty akredytacyjnej jest wieloetapowe i wymaga zaangażowania całego personelu szpitala – jest to ponad 200 standardów zebranych w 15 działach. Każdy z nich zawiera szczegółowe, rygorystyczne wytyczne, które bezwarunkowo musi spełniać każdy szpital akredytowany.

 

 

Pod koniec 2020 roku Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim po raz czwarty przeszedł zewnętrzną procedurę oceny placówki służby zdrowia,  spełniając warunki akredytacyjne za lata 2017-2020.

 

 

Więcej o procesie akredytacyjnym przeczytacie tutaj.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_pozdro odz.neurologi ~gość_pozdro odz.neurologi (Gość)21 godzin temu, 19:42

Leżałem tam.Ja rozumiem ze to nie hotel ale 2 kromki chleba i 2 plasterki mortadeli to juz przesada na śniadanie..Ale co do lekarzy i pielęgniarek złego slowa nie powiem.

01


gość_fff ~gość_fff (Gość)5 godzin temu, 11:07

A co z roswelta bo tam nadal siedzą osoby co szpital zniszczyły i na dodatek dostały nowe auta

10


zzz ~zzz (Gość)7 godzin temu, 09:47

To już chyba dwa lata będzie jak byłem na pogrzebie w Witowie gdzie został pochowany 33-letni policjant. Zmarł po zdjęciu gipsu. Nie było informacji o tym w mediach.
Nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek w ortopedii, za ciasno założony gips i całe ryzyko jest przy zdejmowaniu bo skrzepy ruszają i powodują zator.
Gdzie te standardy?

10


goœć_obserwator ~goœć_obserwator (Gość)7 godzin temu, 09:31

Uzyskanie akredytacji przez szpital jest dobrowolne.
Nadanie tego wyróżnienia przez Ośrodek Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, agendę Ministerstwa Zdrowia oznacza, że jednostka spełnia różnorakie standardy i jest jakby mercedesem wśród innych szpitali.
Jednak w tym wypadku pacjenci są wprowadzani w błąd gdyż każdy kto był w SSW im. Kopernika wie, że jest tam bardzo słabo a druga nazwa, która funkcjonuje to Umieralnia.

10


gość_zzz ~gość_zzz (Gość)wczoraj, 16:10

Żałosne. Ten szpital ma bardzo złą opinię. Kto im wydał tą akredytację i po co?

60


cynik ~cynik (Gość)8 godzin temu, 08:32

No i fajnie. Ten tekst zniknie niedługo z pierwszego miejsca na tej witrynie. Większość i to olbrzymia komentarzy jest tragiczna dla szpitala. Pytanie. Czy ktoś to czyta i wyciągnie wnioski!!!!

10


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)wczoraj, 15:52

Może nie w temacie i się czepiam, ale w przychodni na Wolborskiej standardy covid pozostawiają wiele do życzenia. W poczekalni przy rejestracji tłok jak na dawnej hali targowej. Super, że są bilety z numerami do kolejki, ale co chwila ktoś przychodzi "tylko się zapytać, bez kolejki" Ktoś to kontroluje? W UM reżim sanitarny wydrukowany na 120%,banki podobnie. Galerie pozamykane. Czy w służbie zdrowia nie ma zagrożenia?

02


gość_ffg ~gość_ffg (Gość)22 godziny temu, 18:05

Wole iść ,czołgać się do Łodzi niż tu bo nawet nie umieją opisu dobrze zrobić

40


gość_beata 71 ~gość_beata 71 (Gość)wczoraj, 09:17

To chyba jakiś żart ??????
Raczej jeden z najgorszych w okolicy a personel to nadaje się do wymiany !!!

340


Piotr.Covianin Piotr.Covianinrangawczoraj, 09:00

aktualnie wprowadzane nowe procedury medyczne, organizacyjne i techniczne w SSW, są zgodne z zestawem standardów akredytacyjnych.
nowe procedury medyczne przekleństwo współczesnej medycyny. Lekarze nie leczą zgodnie z najlepszą swoją wiedzą , intuicją lekarską i dobra praktyką tylko z bezdusznym algorytmem , który i tak nie jest w stanie opisać wszystkich zmiennych i dostosować procedur do specyficznych warunków leczenia rożnych osób.
Za chwilę lekarze nie będą do niczego potrzebni , diagnozę wystawi automat po wprowadzeniu danych ( ciekawe czy automaty będą miały kieszenie przy fartuchach ?)

201


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat