Szpital przy Roosevelta i NFZ spotkają się w sądzie? Jest komentarz Funduszu

Strefa FM Czwartek, 28 marca 20193 4632
Niewykluczone, że pracownicy Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim spotkają się z przedstawicielami Narodowego Fundusz Zdrowia w sądzie. Jak powiedział Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski złożenie pozwu w sprawie niewypłaconego ryczałtu jest bardzo realne. Co na to NFZ?

- Pani dyrektor wraz z kancelarią prawną przygotowuje wystąpienie na drogę sądową z NFZ w sprawie nienaliczonego ryczałtu za funkcjonujący oddział internistyczny, który świadczył usługi przez 10 miesięcy i obsłużył ok. 2000 pacjentów - mówił P. Wojtysiak. - Niestety tego, co nam się należy musimy dochodzić na drodze sądowej. Ryczałt i system sieci szpitali spowodowały, że za nadwykonania się nie płaci, czyi trzeba gospodarować tym budżetem, który jest. W przypadku większości szpitali powiatowych wycena usług zdrowotnych jest bardzo niska i ryczałty nie wystarczają na pokrycie świadczeń zdrowotnych i potrzeb pacjentów.


Jak twierdzi starosta piotrkowski, zapadły już pierwsze wyroki korzystne dla szpitali powiatowych, które są najbardziej poszkodowane w związku z wprowadzonym systemem ryczałtowym.

 

- Informacje przekazywane przez Pana P. Wojtysiaka są niezgodne ze stanem faktycznym - komentuje tymczasem Anna Leder z łódzkiego oddziału NFZ. - Ryczałty na poszczególne okresy rozliczeniowe dla Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim zostały naliczone zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia i szpital otrzymał pieniądze za wykonane świadczenia. Ponadto informujemy, że na wniosek ministra Narodowy Fundusz Zdrowia, uwzględniając wzrost kosztów ponoszonych przez szpitale przy realizacji świadczeń opieki zdrowotnej, zmienia wyceny, które będą miały zastosowanie od 1 stycznia br. Wpłynie to na zwiększenie ryczałtów w ramach sieci szpitali wyliczanych na cały 2019 rok. Wzrost wycen w chirurgii i chorobach wewnętrznych (np. leczenie zapalenia płuc z powikłaniami, leczenie stopy cukrzycowej, leczenie POCHP) będzie wynosił od 5 do 15 procent. Zmiana wyceny dotyczy 308 z 667 grup z katalogu JGP, co oznacza, że obejmie blisko połowę wszystkich świadczeń realizowanych właśnie przez szpitale powiatowe. Wyliczenie ryczałtu na okres rozliczeniowy od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. nastąpi do 30 kwietnia 2019 r. 

 

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (3)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

żenada ~żenada (Gość)28.03.2019 11:15

Bo pieniądze jedynie słuszna partia potrzebuje na kiełbasę wyborczą dla ciemnego ludu, a nie na jakieś tam szpitale.

45


łot? ~łot? (Gość)28.03.2019 08:55

2000/10mc=200mc/30dni=6,66 pacjenta na dobę ?

35


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat