Szpital nakręca się na pomoc dla Adriana

Strefa FM Poniedziałek, 05 kwietnia 20217 2334
Szpital nakręca się na pomoc dla Adriana - to tytuł akcji, w ramach której placówka przy Rakowskiej w Piotrkowie włącza się w pomoc dla Adriana Jarmakowskiego, mieszkańca Bełchatowa, który boryka się z wieloma chorobami.

- Akcja jest naprawdę prosta i niewymagająca. Wystarczy, żeby wszystkie nakrętki - po napojach, sokach, chemii gospodarczej itd. wrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników. Te na terenie szpitala znajdują się w rejestracji poradni specjalistycznych od strony ul. Wolborskiej oraz w budynku głównym szpitala od strony ul. Rakowskiej, a dokładnie przy sklepiku - mówi Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy piotrkowskiego szpitala.

Do szpitala przychodzi codziennie bardzo dużo osób - zarówno pacjentów, jak i osób towarzyszącym oraz pracowników i coraz więcej z nich wspiera zbiórkę. - Chcieliśmy wykorzystać ten fakt i jak pokazuje czas decyzja o rozpoczęciu akcji była "strzałem w dziesiątkę". Dotychczas odbyły się dwie tury przekazania nakrętek rodzinie Adriana, którego było łącznie około 150 kg. Ostatnie przekazanie wspominamy wyjątkowo miło, ponieważ w podziękowaniu otrzymaliśmy od Adriana własnoręcznie namalowany obraz, a przypomnę, że jest on osobą niewidomą - mówi Bartłomiej Kaźmierczak.


Rzecznik szpitala zachęca wszystkie osoby prywatne, firmy i instytucje do zbierania i przekazywania nakrętek i podkreśla, że akcja nie ma końcowego terminu - będzie prowadzona dopóki będzie taka potrzeba.

 

Adrian ma 26 lat, jest mieszkańcem Bełchatowa i od lat boryka się z wieloma chorobami. Jest niewidomy, autystyczny, przeszedł dwie operacje stawu biodrowego, co uniemożliwia mu sprawne i samodzielne poruszanie się. Dodatkowo choruje na przewlekłe zapalenie wątroby typu „B” oraz jaskrę. Wszystkie te choroby wymagają stałej rehabilitacji i leczenia. - Do tej pory staraliśmy się regularnie wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne, ale niestety teraz jest to niemożliwe, więc rehabilitację realizujemy w domu i te środki są nam bardzo potrzebne. Adrian był zawsze nauczony takiej aktywności - oprócz turnusów jeździł także do szkoły w Łodzi. Teraz jest zamknięty w czterech ścianach i na szczęście ma zdalne zajęcia, ale my musimy też na nie poświęcić swój czas - tłumaczy mama Adriana, pani Lidia.

 

Mama Adriana podkreśla, że pomimo chorób jest on bardzo ciepłą i otwartą na ludzi osobą. - Pomimo autyzmu syn nie jest wycofany i po prostu kocha ludzi oraz świat. Brak wzroku też nie napawa go strachem, ale każdy spacer czy wyjście wiąże się z rozmowami i staramy mu się opowiedzieć jak wygląda świat, tłumacząc, że na przykład teraz chodzimy po liściach. Dla zdrowych dzieci to są błahostki, a dla nas to ciągła walka, żeby zapewnić Adrianowi jak najlepsze życie - mówi pani Lidia.

 

Pieniądze pozyskane ze zbiórki, są w stu procentach przeznaczane na pomoc Adrianowi, a ta jest potrzebna nieustannie. Wyjazd na jeden turnus rehabilitacyjny to koszt około 6 tys. zł. Jeśli chcecie pomóc Adrianowi, warto odwiedzić stronę internetową: szpital-piotrkow.pl/zbiorka-nakretek.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)05.04.2021 21:27

Szpital robi lans kosztem innych jak zwykle i wcale mnie to nie dziwi reputacja marna to trzeba z innej strony ratować wizerunek

21


Głodny medyk ~Głodny medyk (Gość)05.04.2021 20:14

Jak się zaczynała pandemia w Polsce to baby KGW z Woli Krzysztoporskiej kupiły ciasta trzy blachy i zawiozły do szpitala. Zrobiły pijar i na tym koniec.

60


Gh ~Gh (Gość)05.04.2021 18:58

Nakrętki dla chłopaka a dla Rydzyka miliony. Powinno być odwrotnie.

40


elwirka ~elwirka (Gość)05.04.2021 12:37

Bardzo dużo zdrowia dla Pana. Czytając tytuł trochę się wystraszyłam bo myślałam, że o innego Adriana chodzi.

21


Aaaa ~Aaaa (Gość)05.04.2021 16:36

Super akcja! Nakrętki przy najbliższej okazji dostarczę

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat