Szpital już nie decyduje. To NFZ rozdaje karty

Strefa FMRegion Czwartek, 08 sierpnia 201985 9504
Wszystko wskazuje na to, że Zakład Opiekuńczo Leczniczy, który ma powstać w Piotrkowie po Powiatowym Centrum Matki i Dziecka będzie placówką komercyjną. Konkursy na ZOL już się odbyły, a wszystkie pieniądze zostały rozdysponowane. Wszystko wskazuje również na to, że PCMD nie zachowa również nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz Oddziału Internistycznego, który zostanie przeniesiony do szpitala wojewódzkiego.
fot. PCMD Piotrków

- Nie planujemy konkursu na ZOL w najbliższej przyszłości. Jesteśmy już po takim konkursie i teraz będziemy podpisywać umowy z placówkami, które zostały wybrane. Pani dyrektor PCMD do tego konkursu się nie zgłosiła - powiedziała nam Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

W województwie łódzkim "dokupiono" 85 łóżek, najwięcej w szpitalu w Radomsku (28 łóżek), w Piotrkowie natomiast będzie to 8 łóżek w Instytucie Zdrowia Medicall.

 
Dyrektor Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie chciała również utrzymać przy ZOL Oddział Wewnętrzny. - Nie wypowiada się umowy, jeśli chce się jakieś oddziały posiadać. Pani dyrektor wyszła z sieci, a więc zrezygnowała z tego zakresu świadczeń i zrezygnowała z odpowiedzialności za mieszkańców w tych zakresach. Jeśli chodzi o Odział Internistyczny, to mamy już zgodę Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego (Rakowska - przyp. red.), żeby zwiększyć liczbę łóżek na istniejącej już internie w tamtejszej placówce. Podobnie jest w przypadku świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. To jest zarezerwowane tylko dla szpitali, które są w sieci, co oznacza, że w Piotrkowie usługi te będą dostępne wyłącznie w szpitalu wojewódzkim – mówiła Anna Leder. - Pani dyrektor zrzekła się roli reżysera opieki nad pacjentami w powiecie piotrkowskim. To NFZ będzie decydował o tym, jaka liczba łóżek jest potrzebna mieszkańcom. Kto wypowiada umowę, traci możliwość kontrolowania tego, jak są udzielane świadczenia. My zapewnimy taką liczbę łóżek, jaka będzie konieczna dla mieszkańców powiatu. Proszę pamiętać, że to nie łóżka leczą ludzi, a to, jak sprawnie jest zorganizowany oddział i jaka jest wysokość kontraktu. Tutaj jest ryczałt, a więc pieniądze przekazywane są odgórnie - dodaje.


Dla Narodowego Funduszu Zdrowia priorytetową sprawą jest ginekologia, położnictwo i neonatologia. Fundusz ma nadzieję, że od 1 października wszystkie te oddziały będą funkcjonowały w Piotrkowie.

 
Przypomnijmy, uruchomienie Zakładu Opiekuńczo Leczniczego będzie kosztować szpital powiatowy ok. 200 - 300 tysięcy zł. Jeżeli wszystkie terminy zostaną dotrzymane, ZOL ruszy najwcześniej w lutym 2020 roku.


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (85)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)13.08.2019 15:35

Z przeniesienia chirurgi z Roosevelta na Rakowską wyniknął taki bałagan.i jest tak mało personelu że z pośpiechu po operacji zaszyli pacjentce nożyczki w brzuchu.Ciekawe jakie błędy będą jak zlikwidują oddział wewnętrzny na roosevelta a dołożą łóżek na internie na Rakowskiej bez dodatkowego personelu ,bo tam nikt nie chce przejść do pracy.Oj będzie sie działo

00


gość ~gość (Gość)09.08.2019 19:52

Wydano mnóstwo publicznych pieniędzy - najpierw na porodówkę na Rakowskiej, później "przenosiny" na Roosevelta - a teraz jeszcze potrzebna kasa na "zamianę" w ZOL. Kto odpowiada za to marnotrawstwo?

90


gość ~gość (Gość)12.08.2019 00:31

"Pani dyrektor" to chyba określenie na wyrost. Jej decyzje świadczą wybitnie o kompetencjach. Co do personelu, to na pewno nikt nie będzie miał problemu z nową pracą. Kadra lekarska niezła, zapotrzebowanie duże. W d... dostaną jak zwykle pacjenci.

31


Zan ~Zan (Gość)09.08.2019 22:29

Czasem warto poczekać co się zadzieje do samego końca żeby zabierać głos

11


gość ~gość (Gość)09.08.2019 19:53

Nfz ma być dla pacjentów a nie odwrotnie

30


gość ~gość (Gość)09.08.2019 20:45

Żądam natychmiastowej likwidacji NFZ nako pacjent i wyborca pis

22


gość ~gość (Gość)09.08.2019 19:57

Pani leder z nfz do dymisji za swoje opinie. Pokora i prawda to powinno cechować NFZ, a jest buta i mijanie się z prawdą. Ale to wszystko jeszcze będzie podsumowana

14


? ~? (Gość)08.08.2019 16:40

jest to bardzo dobra wypowiedź p. Anny Leder . Dwa lata temu pisałem, że powiat piotrkowski stara się zlikwidować wszystkie placówki z którymi ma trochę kłopotu (Dom Dziecka w Sulejowie, Szkoły średnie, POZ, drogi przekazać gminą teraz szpital) Najwyższy czas aby zgłosić do prokuratury możliwość popełnienia przestępstwa przez Dyrektor Szpitala, Starostę Powiatu oraz byłego Starostę Powiatu. Niestety Radni Powiatowi są tylko po to aby grzecznie podnieść rękę. Czy Ci ludzie mogą rano przejrzeć się w lustrze?

174


gość ~gość (Gość)09.08.2019 18:11

Pan Starosta Wojtysiak w Radzie Nadzorczej MZK Piotrków Pan Cubała w Piotrkowskich Wodociągach ładny układ Miasto-Starostwo a w sprawie szpitala nie mogą się dogadać i go uratować dla dobra mieszkańców powiatu i miasta to skandal!!!Wstyd tylko kasa kasa kasa do własnych kieszeni!!!!

50


gość ~gość (Gość)08.08.2019 13:53

NFZ sam to może sobie oświadczenia robić. Gdzie szpital na Rakowskiej wszystkich pomieści, gdzie ma lekarzy i sprzęt. Jeśli tak NfZ ma rozeznanie to grubo. Bez szpitala na Roosevelta nic nie zrobią.

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat