Szpital MSWiA rozwija projekt podawania osocza ozdrowieńców chorym na COVID-19

PAPKraj Wtorek, 14 kwietnia 202011 2877
Projekt podawania osocza ozdrowieńców pacjentom chorym na chorobę COVID-19 rozwijany jest w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. "Pierwsi ozdrowieńcy oddadzą swoje osocze już po Świętach Wielkanocnych" – poinformowała placówka.

"W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA od około dwóch tygodni zespół pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Grażyny Rydzewskiej rozwija projekt podawania osocza ozdrowieńców pacjentom chorym na chorobę COVID-19" – poinformował na swojej oficjalnej stronie na Facebooku CSK MSWiA w Warszawie.

 

Jak zaznaczyła placówka, jest to projekt organizowany przy współpracy wszystkich Klinik i Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA. "Pierwsi ozdrowieńcy oddadzą swoje osocze już po Świętach Wielkanocnych" – podkreślił szpital. "Jest to obiecująca metoda, która może przyczynić się do szybszego zwalczenia epidemii" - zaznaczono.

 

Szpital podał, że podobne projekty rozpoczęły się w USA i we Włoszech. "Cieszy nas fakt, że będziemy jednym z pierwszych krajów, które będą mogły zaproponować tą metodę terapii pacjentom" - poinformowano.

 

Placówka przekazała, że projekt jest koordynowany przez lek. Adama Tworka i lek. Krzysztofa Jaronia. "Profesjonalizm, systematyczność i kreatywność naszego personelu rodzą nadzieję. Jesteśmy przy Was, działamy i nie ustajemy w walce!" – napisał szpital. (PAP)


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gio ~gio (Gość)14.04.2020 11:28

Kto płaci za ochronę zwykłego posła Jarosława bo z tego co wiem wiadomo to ochrona przysługuje prezydentowi nie zwykłym posłom

92


Komuchy z SLD i PO ~Komuchy z SLD i PO (Gość)14.04.2020 09:04

Chociaż komuchy z SLD i PO-PSL ograniczały służbę zdrowia, to jednak Polacy leczenie osoczem od ozdrowieńców zawojują świat.

56


abcde ~abcde (Gość)14.04.2020 12:40

Ciekawe, dlaczego to akurat szpital MSWiA ? ? ? ....To jest pytanie retoryczne.....

02


gość ~gość (Gość)14.04.2020 11:06

Po usuwali komentarze

02


Barbara1955 ~Barbara1955 (Gość)14.04.2020 09:03

Trzymak kciuki
To ten szpital był solą w oku prof. Religi, który uważał, że skoro są tak dobrzy w ratowaniu ludzi to powinni się dzielić dawcami , których nie udało się uratować

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat