Szokalski o kupcach: 12 lat nie podnoszono cen, zmiany wprowadzili radni

Strefa FM Piątek, 05 czerwca 202062 7399
W Piotrkowie nie milkną echa kolejnego już protestu kupców z targowiska przy ulicy Targowej. Do porozumienia między handlującymi a Urzędem Miasta i Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta nadal nie doszło. Ale do sprawy odniósł się na antenie Radia Strefa FM dyrektor ZDiUM-u.
dyrektor ZDiUM, Karol Szokalski, fot. archiwum epiotrkow.pl

Zdanie handlujących prezentowaliśmy już wielokrotnie. Ale przypomnijmy, największy sprzeciw wzbudziły podwyżki stawek za miejsce do handlu i opłata za samochody parkujące na targowisku.


Jak wspominał w programie "O tym się mówi" dyrektor ZDiUM-u, Karol Szokalski, stawka podstawowa na targowisku przy ul. Wyzwolenia czy ul. Targowej wzrosła z 2 zł do 3 zł, ale należy pamiętać, że nie była rewaloryzowana od 2008 roku. To jest 12 lat - podkreślił dyrektor ZDiUM. W kwestii opłat za samochody stojące na placu targowym dodał, że zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta z 2019 roku opłata targowa musi być uiszczana za cały sprzęt i narzędzia, w tym także samochody, służące do sprzedaży. - Jest jeszcze ważna kwestia, o której w przestrzeni publicznej głośno się nie mówi. Że do godziny 9.00 kupcy nie płacą za postój samochodów. To ich decyzja, czy po wypakowaniu towaru auto zostanie na placu czy opuści plac przed godziną 9.00. Do tego czasu opłat od nich nie pobieramy i nie będziemy pobierać - tłumaczy K. Szokalski.


Kupcy przygotowali, zgodnie z życzeniem ZDiUM-u, pismo, w którym wyszczególnili wszystkie sporne kwestie. Do tego pisma ma się ustosunkować prezydent Piotrkowa. Nadal też jest aktualna deklaracja prezydenta, że spotka się z kupcami, gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (62)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.06.2020 12:03

Zgłoście się do radnego Kaźmierczaka przyjeżdża do niego i nie boi się epidemii. Rzemieślnicza 15..

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat