Szlakiem rodów przemysłowych. CIT zaprasza na spacer

Strefa FM Piątek, 20 września 20195 1940
Sobotnie spacery tematyczne z pracownikami Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim nieprzerwanie cieszą się dużym zainteresowaniem. Dotychczas spacerowicze wędrowali szlakiem piotrkowskiej moderny oraz architektonicznych detali. Co tym razem?
fot. CIT

- Będziemy poznawać historię rodów przemysłowych, tych XIX-wiecznych i z początku XX wieku, nie tylko polskich, ale różnych narodowości, które budowały tutaj przemysł piotrkowski, ten bardziej znany, czyli hutniczy, ale też mniej znany, związany z alkoholami - mówi Błażej Cecota z piotrkowskiego CIT.

 

Wycieczka rozpocznie się w sobotę 21 września o godzinie 15.00, zbiórka przed siedzibą CIT-u, przy ul. Zamurowej 11.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

his. ~his. (Gość)20.09.2019 12:06

Następny temat wnoszę. "Historia upadku kolei polskiej w okresie przełomu i lat późniejszych na przykładzie Piotrkowa Trybunalskiego". Ilustracją będzie zdewastowana infrastruktura skrzętnie ukrywana przez odradzającą się dziką przyrodę. Wejście za darmo od ulicy Czarnej.

92


123 ~123 (Gość)20.09.2019 11:52

Super pomysł z tymi wycieczkami.Na wycieczkach są nie tylko osoby z Piotrkowa. Gratulacje dla organizatora:)

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat