"Szlachetna Paczka" trafi do 30 rodzin z regionu piotrkowskiego

ePiotrkow Piątek, 16 listopada 20123 1799
Od kilkunastu lat “Szlachetna Paczka” pomaga najbardziej potrzebującym. Od kilku lat także w naszym regionie. Już w sobotę (17 listopada) każdy będzie mógł wybrać rodzinę, której chce pomóc.

- Mamy już zespół wolontariuszy. Wytypowaliśmy też rodziny z Piotrkowa i regionu, które potrzebują pomocy. Komu pomaga “Szlachetna Paczka”? Przede wszystkim osobom, których bieda nie wynika z ich winy i nie mają postawy roszczeniowej. Są to najczęściej rodziny wielodzietne (ale również samotne osoby), które potrzebują ubrań, środków czystości, jedzenia, opału na zimę - mówi Oskar Kuliński, koordynator akcji na terenie Piotrkowa. - W tej edycji wybór rodzin się już zakończył. 17 listopada zostanie otwarta baza z opisami rodzin. Wtedy każdy chętny będzie mógł pomóc konkretnej rodzinie. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i znaleźć konkretną osobę, której chcemy sprawić niespodziankę - dodaje Olga Pelech. - My jesteśmy pośrednikami między darczyńcami a potrzebującymi. Osoba pomagająca poprzez kontakt z w wolontariuszami dopełnia wszelkich formalności – dodaje Oskar Kuliński.

Dary będą składowane w piotrkowskiej filii UJK. Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu SZLACHETNA PACZKA. To wtedy wolontariusze zawiozą do potrzebujących paczki, a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z ich wręczenia. Tylko w 2011 roku SZLACHETNA PACZKA trafiła do 11884 rodzin i przekazała pomoc wartą 18 milionów złotych. Kapitał społeczny projektu przekroczył 114 mln. PLN!

JK


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zorro ~zorro (Gość)04.12.2014 23:18

Czy Marek Krawczyński - pełnonocnik prezydenta miasta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, zdrowia i pomocy społecznej, ufundował chociaż jedna paczkę?

00


anonim ~anonim (Gość)04.12.2014 13:54

super ze sa tacy ludzie ktorzy chca pomagac i wspierac wielodzietne rodziny napewno bardzo im pomoga a te rodziny beda bardzo wdzieczni

10


Arni ~Arni (Gość)22.11.2012 07:40

Akcja inne niż wszystkie, idea piękna.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat