artykuł partnerski

Szkolenia z prawa zamówień publicznych – kiedy warto?

Piątek, 16 kwietnia 2021 449
Realizacja projektów na zlecenie instytucji oraz organizacji państwowych i samorządowych może być bardzo intratna dla wykonawcy. Jeżeli jednak Twoja firma chce się podjąć ich realizacji, musi przystąpić do postępowania przetargowego. To jeden z powodów, dla którego warto zainwestować w profesjonalne szkolenia i kursy. Prawo zamówień publicznych bywa skomplikowane.

Kiedy na szkolenia? Prawo zamówień publicznych obowiązuje w wielu sytuacjach

 

Prawo zamówień publicznych to obszerna ustawa regulująca wszystkie zasady związane z realizacją usług na rzecz jednostek państwowych oraz samorządowych. Do grupy podmiotów zlecających, które mu podlegają, należą m.in. wszelkie instytucje państwowe, jak również jednostki samorządowe, państwowe fundusze oraz inne organizacje. Zgodnie z przepisami wszystkie usługi realizowane na rzecz takich podmiotów podlegają ścisłym restrykcjom, a wybór wykonawcy musi być uzasadniony określonymi przesłankami merytorycznymi oraz prawnymi.

 

W praktyce w większości przypadków przygotowuje się postępowanie przetargowe, a podmiot zainteresowany uczestniczeniem w nim musi sprostać wymogom formalnym, aby móc w ogóle w nim uczestniczyć. Wszystkie zasady reguluje prawo zamówień publicznych, które ulega dość częstym zmianom. Dlatego – zwłaszcza gdy rzadko uczestniczy się w przetargach – trudno jest za nim nadążyć. Sposobem na bycie na bieżąco ze zmianami są szkolenia.

Szkolenia – zamówienia publiczne. Jakie zagadnienia są poruszane?

 

Na szkoleniach z zakresu zamówień publicznych porusza się zarówno bardzo podstawowe, jak i zaawansowane tematy związane z całą procedurą. Mogą one poruszać np. zagadnienia typu:

  • szacowanie wartości zamówienia,
  • przygotowanie dokumentacji projektowej,
  • błędy przy składaniu ofert przetargowych,
  • klauzule w umowach,
  • zwiększanie konkurencyjności ofert przetargowych.

Warto wiedzieć, że w tym zakresie są organizowane zarówno szkolenia otwarte, dostępne dla wszystkich, jak i zamknięte – choć te drugie mają miejsce rzadziej.

 

Gdzie szukać szkoleń i kursów z zamówień publicznych?

 

Najlepszym źródłem informacji o planowanych wydarzeniach merytorycznych, takich jak warsztaty, konferencji, kursy czy szkolenia jest oczywiście sieć Internet. Trudno jednak wyobrazić sobie przeglądanie stron internetowych tysięcy firm szkoleniowych w poszukiwaniu odpowiedniego szkolenia z PZP lub praktyki zamówień publicznych. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą bazy szkoleń. Bazę szkoleń z zamówień publicznych znajdziemy między innymi w serwisie Eventis.pl gromadzącym szkolenia na setki tematów z całej Polski. W bazie szkoleń z zamówień publicznych na https://eventis.pl/szkolenia/zamowienia-publiczne znajdziemy zarówno typowe szkolenia stacjonarne (mieszkańcy Piotrkowa mogą korzystać głównie ze szkoleń w Łodzi https://eventis.pl/szkolenia/lodz), ale również kursy i szkolenia online – zarówno te realizowane na żywo, jak i w postaci e-learningu, kursów multimedialnych itp. Skorzystanie z bazy szkoleń nie tylko pozwala szybciej odnaleźć odpowiednią ofertę w Internecie, ale również łatwo porównać program szkoleń i ich ceny, co sprawia, że nasz budżet szkoleniowy może zostać efektywnie wykorzystany.

 

Uczestnictwo w szkoleniu z zamówień publicznych pozwoli lepiej zrozumieć obowiązujące procedury, a co za tym idzie – zwiększyć szanse na wygranie przetargu, a także na późniejszą poprawną realizację wszystkich powierzonych zadań.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat