Szkolenia dla gospodyń. Można się jeszcze zapisać

Strefa FM Sobota, 19 września 20202 1619
Trwa nabór na szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich z woj. łódzkiego. Organizuje je Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Tegoroczna edycja jest już drugą, podczas której nadarza się okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu produktów lokalnych oraz tradycyjnych, a także prowadzenia bieżącej działalności kół. Nabór potrwa do 25 września.
fot. pixabay.com / Victoria_Borodinova

Podczas jednodniowych szkoleń ich uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu krajowych i unijnych systemów jakości żywności, dziedzictwa kulinarnego oraz znaczenia produktów lokalnych i tradycyjnych. Podczas szkoleń uczestnicy poznają również możliwości tworzenia partnerstw z innymi organizacjami z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego. Zaplanowano też szkolenie z pozyskiwania dotacji i środków na działalność kół.

 

- Koła Gospodyń Wiejskich od kilku lat przeżywają swój renesans, coraz częściej stając się liderem w swoich środowiskach i podejmując szereg różnych inicjatyw na rzecz nie tylko swych członków, ale również społeczności lokalnych. Bardzo duże zainteresowanie szkoleniami dla kół prowadzonymi przez Fundację w 2019 roku utwierdza nas w przekonaniu o potrzebie i skuteczności kontynuowania takich działań. Celem naszych szkoleń jest bowiem zapewnienie im merytorycznego wsparcia oraz pomoc w rozwiązywaniu najważniejszych problemów i wątpliwości, które pojawiają się w ich bieżącej pracy - mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Rekrutacja potrwa do 25 września. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają natomiast koszt dojazdu na szkolenia.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie: efrwp.pl.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

głupszy uczy mądrzej ~głupszy uczy mądrzej (Gość)19.09.2020 13:48

"Podczas jednodniowych szkoleń ich uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu krajowych i unijnych systemów jakości żywności, dziedzictwa kulinarnego oraz znaczenia produktów lokalnych i tradycyjnych. Podczas szkoleń uczestnicy poznają również możliwości tworzenia partnerstw z innymi organizacjami z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego. Zaplanowano też szkolenie z pozyskiwania dotacji i środków na działalność kół." To ten jeden dzień trwa minimum tydzień na tyle tematów, chyba, że tylko chodzi o rozdrapanie unijnych pieniędzy przez szkolących, które powinny trafić całkiem do kogo innego.

20


cynik ~cynik (Gość)19.09.2020 10:45

cyt. "Tegoroczna edycja jest już drugą, podczas której nadarza się okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu produktów lokalnych oraz tradycyjnych"....Kiedyś ,a może i dzisiaj w wielu wsiach w Polsce jest tak ,że właśnie gospodynie wiedzą dobrze co się kiedyś jadało lokalnie a nawet w obrębie danej gminy czy nawet powiatu.. I żadne szkolenia im nie były potrzebne. To one szkoliły mieszczuchów i karmiły tym co przygotowały włodarzy mniejszych lub większych na różnych imprezach. Teraz to już komercja i idą za tym pieniądze. A gdzie pieniądze tam "szkoleń" coraz więcej...i innowacje.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat