Szkoła w Proszeniu otwarta po remoncie

ePiotrkowRegion Środa, 25 września 20190 2114
Uroczyście otwarte zostały, po gruntownym remoncie, szkoła podstawowa i przedszkole w Proszeniu. Dopisali goście, były występy uczniów i podziękowania dla lokalnej społeczności.

Ładuję galerię...

Mieszkańcy Proszenia, parlamentarzyści, władze powiatowe i samorządowe, wszyscy spotkali się 20 września przed budynkiem nowoczesnej szkoły w Proszeniu. Gości powitały prezes Stowarzyszenia na rzecz szkoły w Proszeniu Iwona Czapla oraz dyrektor szkoły Edyta Gajda-Gawryszczak.


Szkoła od stycznia 2019 r. przeszła gruntowną modernizacje, ocieplono budynek, wymieniono okna i instalacje grzewczą. Zainstalowano nowoczesne urządzenia - pompy ciepła oraz fotowoltaiczne panele produkujące dla szkoły energię elektryczną. Projekt „Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa z termomodernizacją budynku szkoły podstawowej w Proszeniu" sfinansowany został z funduszy unijnych. Wniosek opracowali i złożyli pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Wolborzu, przy aprobacie radnych Rady Miejskiej. Koszt projektu, zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie, wyniósł 2,2 mln zł, w tym 0,9 mln zł dotacji.


- Bardzo dziękuje lokalnej społeczności za wiarę i pomoc w realizacji waszych marzeń, by mieć tutaj piękną nowoczesną szkołę. Dajecie wszystkim przykład, jak można wspólnie osiągać wielkie cele - mówił burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, który wraz z Zbigniewem Klewinem, przewodniczącym Rady Miejskiej Wolborza, przekazali szkole upominek edukacyjny. Drobne upominki przywieźli też dla szkoły poseł na Grzegorz Lorek, Elżbieta Ościk, członek Zarządu Powiatu, Michał Szymański, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego oraz Jadwiga Banaszkiewicz, prezes Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki.


Był także prezent i gratulacje od Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, reprezentowanego przez Mirosława Ziomka, kierownika i dyrygenta chóru zespołu oraz jedną z solistek ubrana w ludowy strój.


Prezes Stowarzyszenia wraz z dyrektorką szkoły oraz burmistrz Wolborza wręczyli podziękowania osobom najbardziej zaangażowanym w modernizacje szkoły, wśród nich znalazł się m.in. sołtys Proszenia Lech Sońta.


Budynek szkoły i przedszkola poświęcony został przez ks. Tomasza Owczarka, proboszcza parafii Św. Mikołaja w Wolborzu.

 

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz) 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat