Szkoła w Proszeniu Lokalnym Ośrodkiem Wiedzy i Edukacji

ePiotrkowRegion Czwartek, 10 września 20204 1007
Szkoła Podstawowa im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu stanęła przed nowym wyzwaniem edukacyjnym. 1 czerwca tego roku powołano przy niej Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji.

Głównym celem działalności LOWE jest nawiązanie do idei uczenia się przez całe życie, która dotyczy uczenia się w różnych formach i miejscach oraz na wszystkich etapach życia. Na podstawie przeprowadzonej diagnozy oraz zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców gminy i powiatu od października 2020 organizowane będą warsztaty, szkolenia, wyjazdy edukacyjne, które pozwolą zdobyć nowe umiejętności, kompetencje i doświadczenie albo po prostu spotkać się w gronie osób o tych samych zainteresowaniach. Oferta zajęć będzie na bieżąco aktualizowana i „szyta na miarę”, by każda zainteresowana grupa dorosłych mogła skorzystać ze wsparcia. Udział uczestników we wsparciu LOWE jest bezpłatny.


Projekt realizowany jest w ramach umowy zawartej z Fundacją Małopolska Izba Samorządowa z siedzibą Krakowie wdrażanej w ramach POWER.02.14.00-00-1007/19. Zasoby kadrowe szkoły i nowoczesna baza dydaktyczna placówki stały się podstawą do powstania lokalnego ośrodka aktywizacji osób dorosłych i społeczności lokalnej. Dotychczasowa działalność szkoły zostaje zatem rozszerzona o edukację osób dorosłych.

 

Szczegółowe informacje dostępne będą w powstałym LOWE przy Szkole Podstawowej w Proszeniu oraz na stronie spproszenie.pl.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Wolborzu) 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

członek ~członek (Gość)21.09.2020 12:14

nie byłoby opłaty gdyby nie było dewastacji osób przyjezdnych

00


Aldona ~Aldona (Gość)12.09.2020 16:46

Wszystko wymaga pieniędzy, więc opłata od obcych chyba jest uzasadniona. W niektórych szkołach nawet za ksero zbierają, chociaż papier ksero chyba jest w subwencji oświatowej. Nie wypominając fakty, że w ubiegłym półroczu z papieru dzieci nie korzystały!

00


gość ~gość (Gość)10.09.2020 20:51

Super.szkoda tylko, że z boiska mogą korzystać tylko dzieci szkolne i ich rodzice. Reszta społeczności moze korzystac tylko za opłatą, a pieniądze na boisko nie dało Stowarzyszenie i Szkoła tylko Gmina Wolbórz i fundusz sołecki. Ludzie i młodzież ze wsi pracowali przy tworzeniu boiska a teraz nie mogą z niego korzystać. Wielkie brawo.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat