Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej ma już 100 lat

ePiotrkowRegion Środa, 04 grudnia 20192 1704
Setne urodziny świętowała Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej w gminie Grabica. 29 listopada w murach placówki odbyła się wyjątkową uroczystość, w której uczestniczyła nie tylko społeczność szkolna, ale też absolwenci z dawnych lat, reprezentanci samorządów i przedstawiciele duchowieństwa.

Ładuję galerię...

Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele parafialnym, której szczególną oprawę zapewniła obecność pocztów sztandarowych szkoły i Ochotniczych Straży Pożarnych z Lubanowa i Ostrowa. Następnie uczniowie, absolwenci, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście, ustawieni w uroczystym szyku, przeszli na teren szkoły.

 

Na tę okazję przygotowano wystawę archiwalnych fotografii dokumentujących stuletnią historię gmachu. Były dziesiątki unikatowych materiałów ukazujących przeszłość budynku, dołożono starań, by nie pominąć żadnego faktu i żadnej osoby związanej ze szkołą.

 

Oficjalne uroczystości zakończył program artystyczny. Nie zabrakło w nim wspomnień i opowieści o ludziach tworzących na przestrzeni lat społeczność szkolną. Wszyscy obejrzeli też prezentację multimedialną o najważniejszych wydarzeniach w dziejach placówki. Później był poczęstunek i sentymentalny spacer po szkole. Oficjalny ceremoniał został zakończony spotkaniem absolwentów, był więc czas na rozmowy, wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy Grabica) 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

123 ~123 (Gość)04.12.2019 17:52

Podobno był też marszałek Ziemba.

20


Gość WK ~Gość WK (Gość)04.12.2019 13:44

Przepiękna uroczystość !!!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat