Szkoła Podstawowa w Goleszach Dużych z Certyfikatem Szkoły Demokracji

ePiotrkowRegion Wtorek, 14 lipca 20206 2071
W roku szkolnym 2019/2020 samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Goleszach Dużych wziął udział w Ogólnopolskim Programie Szkoła Demokracji, realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie. Szkole jako jedynej w powiecie piotrkowskim i jednej z dwóch szkół w województwie łódzkim przyznano Certyfikat Szkoły Demokracji.

Ładuję galerię...

Głównym celem programu było zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie uczniowskiej samorządności.

Dwudniowa inauguracja projektu odbyła się w październiku 2019 r., w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, podczas której uczniowie uczestniczyli w szkoleniach i warsztatach wprowadzających do programu.

 

W ramach obowiązkowych zadań samorząd uczniowski zrealizował 4 wyzwania z obszarów: Wybory i kwestie formalne, Komunikacja i media, Działania uczniów i uczennic oraz Uczenie się i nauczanie. Każde zadanie było opisane i poddane ocenie mentora. Trzy z nich uznano za SUPERRELACJE i wyróżniono w ALEI GWIAZD SZKOŁY DEMOKRACJI. Za ostatnie wyzwanie, zrealizowane zdalnie z powodu pandemii, zespół otrzymał od organizatorów WYRÓŻNIENIE SPECJALNE.  W trakcie realizacji projektu gościł w szkole ekspert i mentor Programu Szkoła Demokracji p. Janusz Żmijski, autor m.in. podręczników do nauki wiedzy o społeczeństwie.

 

Jednym z warunków zaliczenia projektu był udział zespołu zadaniowego w trzech wybranych szkoleniach liderskich: Finansowanie, Komunikacja i informowanie, Młody Lider, Inicjatywa obywatelska młodych, Debata oxfordzka, które miały uzupełnić praktyczną pracę uczniów w szkole.

 

3 czerwca 2020 r., za pomocą aplikacji Microsoft Times, Centrum Edukacji Obywatelskiej zorganizowało zakończenie i podsumowanie programu. Podczas spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach z trenerami, omówili jedno z wybranych zadań, odpowiadali na zadawane przez inne zespoły pytania oraz zaprezentowali wykonaną wcześniej w programie GIMP grafikę.

 

Szkole Podstawowej w Goleszach Dużych jako jedynej w powiecie piotrkowskim i jednej z dwóch szkół w województwie łódzkim przyznano Certyfikat Szkoły Demokracji. W projekt zaangażowali się wszyscy uczniowie, dzięki czemu nauczyli się współdziałania, odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz dbania o swoje najbliższe otoczenie.

 

Zespół projektowy: Bartłomiej Kosiorek, Filip Popielski, Natalia Popielska, Kinga Serwik, Damian Skwarczyński.  Opiekunem zespołu była p. Agata Jaworska


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość 2 ~gość 2 (Gość)15.07.2020 08:57

Gratulacje. Przyszli nauczyciele z gimnazjum i pokazali jak się pracuje na jakość szkoły.

11


gość ~gość (Gość)15.07.2020 00:08

W Goleszach był zawsze wysoki poziom. Trójka moich dzieci skończyła tę podstawówkę. Wszyscy sa po studiach.Gratuluję nauczycielom i .dyrekcji utrzymania wysokiego poziomu

11


isia ~isia (Gość)14.07.2020 17:07

wielkie brawa !!!

10


gość ~gość (Gość)14.07.2020 14:49

Byłem kiedyś w goleszach po jajka

01


isia ~isia (Gość)14.07.2020 14:42

wielkie brawa !!!

00


gość ~gość (Gość)14.07.2020 08:52

Gratulacje

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat