Sześcioosobowa rodzina w jednym pokoju

Strefa FM Czwartek, 18 lutego 201025 6841
Sześcioosobowa rodzina mieszkająca w jednym pokoju z kuchnią do tego zawilgoconym. Czy to możliwe w XXI wieku ? Okazuje się że tak.

Takich rodzin jak ta, o której powiemy, w Piotrkowie jest sporo. Stan i ilość lokali mieszkalnych w naszym mieście jest raczej niezadowalająca. Jednak czy sześcioosobowa rodzina musi mieszkać w jednym pokoju?

 

Mieszkanie państwa Karbowiaków wygląda, delikatnie mówiąc, nie najlepiej. Grzyb na ścianach, pleśń na zasłonach i butach, zawilgocone meble, a także biały nalot na sprzętach w szufladach kuchennych - w takich warunkach mieszka pan Sylwester Karbowiak wraz z żoną i czworgiem swoich dzieci, z czego najmłodsza - czternastomiesięczna Ewa ma już podejrzenie astmy oskrzelowej.

 

 

Prezes piotrkowskiego TBS-u Elżbieta Sapińska mówi że wszystko to przez samowolnie zainstalowaną łazienkę.

 


 

Z pewnością prezes Sapińska ma rację, bo gdyby nie instalacja niewielkiej łazienki bez drzwi, z nieco ponad metrowej długości wanną i sedesem, miała wpływ na zwiększoną wilgotność w domu.

 

Jednak gdyby nie ona, państwo Karbowiakowie musieliby wychodzić do ubikacji na zewnątrz i załatwiać się do dziury w ziemi. A o kąpieli swoich dzieci nie byłoby mowy.

 

 

Jarosław Krak

Strefa FM

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

szlak czy szlag ~szlak czy szlag (Gość)30.08.2011 12:52

"monia" napisał(a):
TBS ma wszystkich w d.......Wiem coś o tym. Szybciej człowieka szlak trafi niż oni pomogą,żeby w tych czasach było tak ciężko. Szkoda słów na nich!!!


00


monia ~monia (Gość)30.08.2011 12:40

TBS ma wszystkich w d.......Wiem coś o tym. Szybciej człowieka szlak trafi niż oni pomogą,żeby w tych czasach było tak ciężko. Szkoda słów na nich!!!

00


olaboga ~olaboga (Gość)25.02.2010 20:59

Zam tę rodzinę, trzy pokolenia wstecz. I wszystko jasne. Kierunek dzieci z zasiłek.

00


arti2811 ~arti2811 (Gość)22.02.2010 09:35

Tylko czy każdy taki kredyt może wziąść?bo myśle że nie!To jest właśnie sedno.Ale niektórzy nie mają z tym problemu bo mamusia tatuś dała babcia zostawiła itd

00


piotrkowskinauczyciel ~piotrkowskinauczyciel (Gość)22.02.2010 08:44

Ja jak nie mialamgdzie mieszkac musialam kupic mieszkanie. Nikt mi nic nie dał, za to 25 lat garb na plecach( czyt. kredyt hipoteczny)

00


Roman ze Starówki ~Roman ze Starówki (Gość)21.02.2010 10:46

"rower" napisał(a):
[Każdy ma prawo do lokalu z zasobów gminy !!!!!]


Kup sobie namiot i wyprowadź się do lasu. stać cię było na komputer to sobie kup mieszkanie i nie lecisz na łatwiznę.

00


ikmk ~ikmk (Gość)20.02.2010 22:15

Wilgoc????????U mnie tez jest wilgoc!!!!!!Grzyb na scianach!!!!!!!dopiero wyremontowane mieszkanie!!!!!!!!!!!!!!! kredyt do splaty a tu grzyb juz wychodzi od nowa!!!!!!!!!! tego sie po prostu nie zlikwiduje to jest w murach!!!!!!!!! ale co sie dziwic pode mna mieszkanie 41 m wolne stalo 8 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozumiecie?nikt nie grzal wiec wszystko jasne!!!!!!!
A mnie probowano dac eksmisje bo nie mialam prawa do lokalu!!!!!!!!! i przez pomylke madrej pani jednej dostalam lokal!!!!!!! jak??????????? a to juz moja tajemnica!!!!!!!!

00


arti2811 ~arti2811 (Gość)20.02.2010 19:00

Może lepiej wogóle nie mieć dzieci?!Wtedy nie bedzie takich problemów typu wyciagajaca ręka po komunalną kase!Nie usprawiedliwiam tych ludzi ale też ich nie potępiam jak tu co niektórzy.

00


strappado ~strappado (Gość)20.02.2010 17:51

Myślę, że zwrot "decydować się na dzieci" nie ma akurat w przypadku tej rodziny zastosowania. W Polsce niestety większość ludzi nie ma pojęcia co to antykoncepcja i dlatego potem mamy takie sytuacje: biedna rodzina z 4 małych dzieci mieszkająca w jednym pokoju, wyciągająca rękę po komunalne pieniądze.

00


keta ~keta (Gość)20.02.2010 14:18

to są niepoważni ludzie aby decydować się na 4 dzieci przy takiej biedzie i warunkach sami są sobie winni rozumiem zaliczyć wpadkę ale kolejne dzieci to nie przypadek ci ludzie skazują dzieci na nędzę

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat