Sześć koncepcji przebudowy hali "Relax"

UM Piotrków Trybunalski Sobota, 07 kwietnia 201834 7124
Aż sześć koncepcji na rozbudowę hali „Relax" wpłynęło do piotrkowskiego magistratu. W Urzędzie Miasta odbyło się pierwsze posiedzenie sądu konkursowego, którego zadaniem będzie wyłonienie najlepszego projektu.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Sąd konkursowy składa się głównie z architektów, a jego zadaniem jest wyłonienie najlepszej koncepcji urbanistyczno – architektonicznej rozbudowy hali. Komisja ocenia część graficzną i opisową pracy, posługując się takimi kryteriami, jak: walory rozwiązań architektoniczno – urbanistycznych (60%), ekonomika rozwiązań (25%), cena projektu (10%) oraz przeprowadzenie konsultacji ze związkami sportowymi na etapie prac koncepcyjnych (5%).

- Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie prace są zakodowane, co oznacza, że komisja nie zna autorów prac. Po ocenie wszystkich wyłoniona zostanie najlepsza koncepcja. Dopiero wówczas odkodujemy dokumentację i poznamy zwycięską firmę – przybliża ogólne zasady konkursu mgr inż. arch. Anna Nowak, przewodnicząca sądu.

Autor najlepszej koncepcji  weźmie udział w dalszym postępowaniu, którego celem jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej.
Dokumenty wraz z pozwoleniem na budowę zgodnie z przyjętym harmonogramem mają być gotowe do października. Następnie miasto złoży wniosek o dofinansowanie hali, której budowa najprawdopodobniej wystartuje w 2019 roku.


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.04.2018 19:47

Jakie dofinansowanie? Od kogo? Na bibliotekę/mediatekę nie złożyli wnioski na dofinansowanie, a na hale sportową złożą? Żart!!!

54


gość ~gość (Gość)07.04.2018 20:57

Można gdzieś zobaczyć te projekty?

44


gość ~gość (Gość)07.04.2018 14:45

Hala sportowa żeby miała dobrą widoczność i można rozgrywać różne dyscypliny sportu

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat