Szermierskie pojedynki na najwyższym poziomie...

ePiotrkow Środa, 31 października 20180 1369
...będzie można obejrzeć już 4 listopada w piotrkowskiej Hali Relax. Członkowie piotrkowskiego oddziału Szkoły Fechtunku Aramis - Dragoni-Piotrków po raz piąty zorganizują zawody Nowoczesnej Szermierki Klasycznej (MCF) pod nazwą Puchar Piotrkowa Trybunalskiego. Wszystkie pojedynki będą się odbywać od godziny 13.00 do 16.00. Wstęp wolny.

Będą to trzecie w tym roku zawody z cyklu Pucharu Polski 3 Broni. Weźmie w nich udział około 30 szermierzy z oddziałów z całej
Polski. Zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski w Szermierce Klasycznej są organizowane w Piotrkowie Trybunalskim już od 8 lat, a od 5 lat noszą nazwę „Pucharu Piotrkowa". Oddział Dragoni-Piotrków powstał w 2009 i już niedługo będzie obchodził swoje dziesięciolecie.

 

W tegorocznych zawodach Pucharu Kobiet Paulina Papros, reprezentująca Piotrków, zdobyła cztery złote medale i tym samym Puchar Kobiet MCF. Puchar Piotrkowa Trybunalskiego będzie ostatnimi w tym sezonie zawodami umożliwiającymi awans do tegorocznych XII Mistrzostw Polski w Szermierce Klasycznej, które są największymi zawodami MCF w Polsce i Europie i w tym roku odbędą się 25 listopada w Krakowie.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat