Szekspir i Łódzkie Spotkania Teatralne w Piotrkowie

ePiotrkow Wtorek, 29 listopada 20160 2052
Tytania i Oberon to bohaterowie spektaklu „Sekrety Szekspira”, który w ramach 39. Łódzkich Spotkań Teatralnych w minioną niedzielę, 27 listopada, mogła zobaczyć piotrkowska publiczność. Przestrzenią, w której zaprezentowano występ dwojga aktorów-mimów było piotrkowskie Centrum Idei „Ku Demokracji”.

Ładuję galerię...

   W minioną niedzielę, 27 listopada, w Centrum Idei „Ku Demokracji” w ramach tegorocznej edycji Łódzkich Spotkań Teatralnych odbył się spektakl „Sekrety Szekspira”. W przygotowanym przez Teatr Sztuk z Oleśnicy przedstawieniu, inspirowanym komedią „Sen nocy letniej” Williama Szekspira, wystąpiło dwoje aktorów-mimów. W rolę Tytanii wcieliła się Ewelina Ciszewska, zaś Oberona zagrał Krzysztof Roszko. Aktorskim „zmaganiom” w scenicznym fotoplastikonie towarzyszyła muzyka, wykonywana na żywo na elektrycznej wiolonczeli przez Marcina Krzyżanowskiego.

    – Bardzo długo zastanawialiśmy się nad tym, jaki spektakl pokazać w Piotrkowie – mówiła po spektaklu Gabriela Synowiec, koordynator projektu Łódzkie Spotkania Teatralne. – Wiedziałam w jakiej przestrzeni będziemy wystawiać, czyli w Centrum Idei „Ku Demokracji”. To jest przestrzeń bardzo ciekawa, bardzo piękna, ale dosyć trudna i nie wszystko tu można pokazać. Natomiast kiedy zobaczyłam spektakl „Sekrety Szekspira”, stwierdziłam, że to jest idealne miejsce, gdzie właśnie ten spektakl, dokładnie pojedynek Tytanii i Oberona, możemy pokazać. Stwierdziliśmy, że tutaj będzie on się najlepiej komponować z przestrzenią.

   39. Łódzkie Spotkania Teatralne zakończą się w najbliższy weekend, 3-4 grudnia, w Łodzi, gdzie zostaną pokazane ostatnie spektakle z szesnastu zaplanowanych w tegorocznej edycji. Warto jeszcze dodać, że w tym roku festiwal teatru awangardowego zawitał do dziewięciu miast województwa łódzkiego. Na trasie jego podróży obok Łodzi znalazły się także Pabianice, Radomsko, Bełchatów, Wieluń, Tomaszów Mazowiecki, Kutno, Opoczno i Piotrków Trybunalski.

   Organizatorem festiwalu Łódzkie Spotkania Teatralne jest Łódzki Dom Kultury. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Tekst: Agawa

Foto: materiały ŁDK


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat