Szef MON i ambasador USA odwiedzili Nowy Glinnik

ePiotrkowTomaszów Czwartek, 06 grudnia 20185 4393
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce Georgette Mosbacher odwiedzili 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku pod Tomaszowem Mazowieckim.

Minister Błaszczak mówił między innymi o pielęgnowaniu polsko-amerykańskich relacji: - Staramy się, by nasze relacje były jak najściślejsze. Liczymy, że obecność wojsk Stanów Zjednoczonych będzie wzmocniona. Chcemy realizować ten projekt, który nazwaliśmy Fortem Trump i osiągnąć wspólny sukces.


Z kolei ambasador Georgette Mosbacher podkreślała, że amerykańskie wojska odgrywają ważną rolę w kwestii zwiększenia bezpieczeństwa w Polsce: - Cieszę się, że dzisiejsze wydarzenie odbywa się w gronie naszych polskich sojuszników wojskowych. Zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz bezpieczeństwa Polski jest niepodważalne. Podobnie jak trwała obecność amerykańskich wojsk w Polsce. 


Zebrani uczcili także minutą ciszy zmarłego niedawno byłego amerykańskiego prezydenta George'a H.W. Bush'a. Spotkanie pod Tomaszowem Mazowieckim było podsumowaniem cyklu "100 lat - 100 miast".


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.12.2018 21:41

A ona tam po co?Gdyby to był normalny kraj ,to już byłby tu nowy normalny ambasador.Wasalizm w czystej postaci.Jak nie rosyjski ,to niemiecki ,albo amerykański.

10


Edin DŻEKO ~Edin DŻEKO (Gość)06.12.2018 15:42

Najpierw poprzednią władzę trzeba rozliczyć!!!!!!!!!!!!!!

46


Lider ~Lider (Gość)07.12.2018 00:37

Służyłem tam 88-90 r (to były lata ...)

10


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)06.12.2018 13:45

Fort Wronia was czeka oszuści i złodzieje !

67


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat