Szef GIS: majówka kluczowa dla tempa wygaszania epidemii, apeluję o przestrzeganie przepisów

PAPKraj Czwartek, 29 kwietnia 202116 1099
Nadchodzący weekend majowy może mieć kluczowe znaczenie dla tempa wygaszania epidemii – podkreśla główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka, który wystosował w środę apel o rozwagę i respektowanie przepisów prawa. Zapowiedział też kontrole.
fot. PAP

"Dziękuję wszystkim, którzy mimo uciążliwości podchodzą do ograniczeń z powagą i zrozumieniem oraz uwzględniają w swoim postępowaniu kontekst etyczny, jakim jest ponoszenie odpowiedzialności za zdrowie swoje, bliskich, a także wszystkich obywateli" – przekazał szef GIS w apelu udostępnionym PAP.

 

Krzysztof Saczka zapowiedział, że w czasie nadchodzącego weekendu majowego wszelkie miejsca użyteczności publicznej, w tym również punkty prowadzące usługi hotelarskie, będą skrupulatnie kontrolowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną wspólnie z policją i innymi służbami.

 

"Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej – w przypadku prowadzenia działalności niezgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii oraz naruszeń wymagań przepisów higieniczno-sanitarnych – będą podejmować działania zgodnie ze swoimi kompetencjami, a próby omijania zakazów lub ich lekceważenia – nie będą akceptowane" – podkreślił szef GIS.

 

Zaznaczył, że przepisy przeciwepidemiczne zostały ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli.

 

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili w środę kalendarz luzowania w maju obostrzeń epidemicznych.

 

Podano m.in., że od 4 maja do działalności w reżimie sanitarnym powrócą galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe. Od 8 maja będą mogły wznowić działalność hotele, a 15 maja – restauracje i kawiarnie, ale na razie tylko w ogródkach na świeżym powietrzu. (PAP)

 

Autor: Katrzyna Lechowicz-Dyl


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)29.04.2021 18:20

Cytuję:
"Dziękuję wszystkim, którzy mimo uciążliwości podchodzą do ograniczeń z powagą i zrozumieniem oraz uwzględniają w swoim postępowaniu kontekst etyczny, jakim jest ponoszenie odpowiedzialności za zdrowie swoje, bliskich, a także wszystkich obywateli" – przekazał szef GIS w apelu udostępnionym PAP.


Szkoda, że herszt tzw. Ministerstwa Zdrowia i zastępy jego doradców pod wodzą Horbana mają gdzieś odpowiedzialność za życie i zdrowie obywateli. Zamknięta służba zdrowia przyniosła już ponad sto tysięcy nadmiarowych zgonów. Nieudolność to, czy raczej wzorowa realizacja przyjętego planu?

Cytuję:
w czasie nadchodzącego weekendu majowego wszelkie miejsca użyteczności publicznej, w tym również punkty prowadzące usługi hotelarskie, będą skrupulatnie kontrolowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną wspólnie z policją i innymi służbami.


Imprezy w Leżajsku i dyskoteki na Okęciu jakoś nikt nie skontrolował. Dlaczego?!

Cytuję:
Zaznaczył, że przepisy przeciwepidemiczne zostały ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli.


Nie. Celem jest tresura, inwigilacja, uwalenie gospodarki i grabież majątku prywatnego.

31


Kazik ~Kazik (Gość)29.04.2021 08:15

Kolejny ekspert od niczego bajki opowiada. Pandemia to sztuczny twór a wirus był od wieków jest i będzie.
Sam profesor Gut w swoim filmie na Y T mówi: Chorowaliśmy już wcześniej na koronawirusa nie wiedząc o tym.
Zwyczajnie wykorzystano wirusa na światową skale do niecnych celów banki zdefraudowały bilony dolarów to trzeba było pandemie ogłosić rujnować gospodarki by wyjść jakoś z twarzą to cała pandemia a ciemny lud jak zwykle każdą bajkę kupi i daje się szczepić eksperymentalna dawką trucizny. Moja znajoma była zachwycona jak w styczniu sie zaszczepiła Pfizerem ale teraz już ma obawy ile pożyje. Po szczepieniu gorączka i niby przeszło to już prawie trzy miesiące ale dopiero teraz są powikłania złe ekg nie daje się unormować a na płucach dziwne twory się pojawiły. Bardzo wiele przypadków podobnych znam gdzie ludzie zaszczepieni już nie żyją dlatego moja rodzina szczepić się nie będzie bo nikt bezkarnie nie będzie robił na mnie eksperymentów medycznych

61


Finał cyrku ~Finał cyrku (Gość)29.04.2021 11:06

Kluczową rolę w zakończeniu tego przedstawienia odegrałoby usunięcie ze stanowisk wszystkich psychopatów na wysokich stołkach w Polsce i reszcie świata

40


ler. ~ler. (Gość)29.04.2021 10:54

Szczególnie mądre jest pchanie na siłę dzieci do szkół na 2 miesiące nauki. Pan z długą szyjką , poprzednik obecnego ministra mimo, że szkoły zamykano z powodu zakażeń, nauczyciele i uczniowie przebywali na kwarantannach twierdził, że w szkołach zakażeń nie ma. Kłamstwo i obłuda to znak firmowy tej władzy .

51


abrakadabra ~abrakadabra (Gość)29.04.2021 07:27

Będzie 4 fala czy nie?

40


j. ~j. (Gość)29.04.2021 10:25

Apele na nic! Znaczna część społeczeństwa i tak wie swoje! A mianowicie: Nie ma żadnej pandemii! To wszystko oszustwo! Chcą nas zaczipować! To Bill Gates zaplanował! Szczepionki zabijają! W razie czego to tylko amantadyna, albo woda z ogórków i wystarczy! Wszyscy oficjalnie kłamią, tylko w internecie są takie filmiki, które ujawniają ukrytą prawdę! Nie należy niczego przestrzegać, trzeba omijać wszystkie covidowe przepisy, bo to nie ma sensu! Nie ma żadnego zagrożenia, nie ma koronawirusa, w szpitalach leżą przekupieni statyści, a rząd jest na usługach złoczyńców, którzy chcą wprowadzić nowy światowy ład i po to wymyślili tego kopronawirusa... itd. itd. ...

15


fot. ~fot. (Gość)29.04.2021 09:15

Ów Pan to pewnie następca słynnego Pinkasa. Oj to był intelekt na miarę pisu.

30


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga29.04.2021 07:40

Testowania ciąg dalszy. Ile Polacy zniosą represji?

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat