Szczypiornistki I LO wicemistrzyniami województwa

Czwartek, 28 listopada 20193
Reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim zajęły 2. miejsce podczas finału wojewódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt.

Podczas turnieju finałowego tzw. Licealiady, który odbył się 27 listopada w Piotrkowie Trybunalskim, rywalizowało sześć zespołów reprezentujących: XLIII LO w Łodzi, ZS nr 1 Wieluniu, ZSP w Opocznie, I LO w Piotrkowie Trybunalskim, ZS nr 2 w Pabianicach i ZSP z Rawy Mazowieckiej.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, najlepsze zmierzyły się później w fazie finałowej. Mecz o 3. miejsce wygrały zawodniczki z Pabianic (ZS Nr 2 Pabianice 12:10 ZS Nr 1 Wieluń). W finale zmierzyły się natomiast piłkarki z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego, ostatecznie łodzianki pokonały nasze zawodniczki 16:13.