Szczury "zjadają" mieszkanie piotrkowianina. Kto za to odpowie?

ePiotrkow Poniedziałek, 18 listopada 201917 14450
Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który jest lokatorem zarządzanego przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego budynku i który boryka się z pewnym problemem. Jego mieszkanie od jakiegoś czasu "zjadają" szczury. Winą za ten stan rzeczy obarcza własnie TBS.

Jakiś czas temu w bloku przy ul. Ściegiennego w Piotrkowie przedstawiciele TBS-u wykonywali remont polegający na wymianie pionów kanalizacyjnych. U lokatora z parteru, umywalka, zlew oraz sedes zostały podłączone do nowej instalacji. Wanna natomiast z jakiegoś powodu została pominięta. Wykonano przy niej jednak prace, na skutek których do mieszkania mężczyzny zaczęły z piwnicy dostawać się szczury. Na prośby lokatora, by załatwić sprawę, ktoś z pracowników TBS zasugerował, by wysypać trutkę na gryzonie, co oczywiście jest jedynie półśrodkiem. - Przedstawiciele spółdzielni starają się na mnie zrzucić winę za powstałe szkody. Podczas rozmowy z pracownicą TBS-u dowiedziałem się, że to ja powinienem sprawdzić, kto jest wykonawcą remontu i kto jest odpowiedzialny za odbiór prac, co uważam za kuriozalne. Te sprawy leżą w gestii zarządcy. Co więcej, próbowano mi wmówić, że to ja zrezygnowałem z przyłączenia wanny do nowej instalacji, co jest oczywiście kłamstwem. Być może kwestia źle wykonanego remontu nie wyszłaby na jaw, gdyby nie fakt, że szczury zaczęły przedostawać się do mojego mieszkania z piwnicy - mówi poszkodowany piotrkowianin.

 

Lokator napisał w tej sprawie do TBS-u pismo, po czym do mieszkania piotrkowianina przysłano hydraulika. Mężczyzna otrzymał informację, że opisany wyżej element remontu nie został właściwie wykonany. Do mieszkania miała zostać wysłana komisja. Z naszych informacji wynika, że niezbędne będzie wykonanie prac poprawkowych, które mają rozpocząć się w ostatnim tygodniu listopada.

 

Wysłaliśmy wiadomość do przedstawicieli Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w której prosimy m.in. o wyjaśnienie, jak doszło do zaniedbania i kto zostanie obciążony kosztami za wcześniejszą, źle wykonaną pracę. Czekamy na odpowiedź.


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gostek ~gostek (Gość)22.11.2019 15:12

Szczury jak nie mają co jeść sobie pójdą, gorzej jest z kunami jak ci instalacje w aucie zjedzą. Na szczęście woreczek kunagone pod maską jak na razie załatwia sprawę.

20


gość1000 ~gość1000 (Gość)19.11.2019 19:31

Co ma wspólnego wymiana pionu z pojawieniem się szczurów w mieszkaniu? Szczury były, są i będą. Przy rurze odpływowej nie ma dziury, przez którą szczury mogą się przedostać do mieszkania. Zostawienie odcinka starego żeliwa nie będzie skutkowało pojawieniem się szczurów.

01


@ndzi ~@ndzi (Gość)19.11.2019 08:47

dziwny człowiek, nigdzie gryzonie nie przedostają sie tylko przez wannę, gzie od zawsze kratka jest / chore

11


gość ~gość (Gość)19.11.2019 11:42

Wystarczy zamówić deratyzację w dobrej firmie i po problemie ale TBS woli najtańsza ofertę więc potem tak ma!

20


gość ~gość (Gość)19.11.2019 08:45

Jakaś ściema.Na foto nie widać szczura.

20


gość ~gość (Gość)18.11.2019 18:55

To po co wynajmujeta w tbsie?Kupta se swoje i szlus.

72


niedopowiedziane ~niedopowiedziane (Gość)19.11.2019 06:46

TBS podobnie jak spółdzielnie mieszkaniowe chory twór, w którym pracują armie ludzi i odpowiedzialności żadnej! Na prawdę podziwiam ludzi, którzy decydują się na wynajem mieszkań w TBS-ie

42


gość ~gość (Gość)19.11.2019 06:38

A wyłożyć gips budowlany wymieszany z cukrem i będzie po problemie.Zrobić to w piwnicy.Szczury się uszczelnią.Bardzo skuteczna metoda.

60


gość ~gość (Gość)18.11.2019 13:43

Wina Tuska i PiS-u.

67


Bolek ~Bolek (Gość)18.11.2019 17:40

Problem nie do rozwiązania trzeba wypłacić biedakowi wysokie odszkodowanie i zrównać kamienicę z ziemią

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat