Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mieszkańca DPS-u

Policja KMP PiotrkówRegion Wtorek, 19 stycznia 20214 3516
Wspólne działania piotrkowskich i opoczyńskich funkcjonariuszy doprowadziły do szczęśliwego finału poszukiwań zaginionego 46-letniego pensjonariusza jednego z DPS-ów. Życiu mężczyzny już nic nie zagraża.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

W nocy z 15 na 16 stycznia 2020 roku piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 46-latka. Mężczyzna był podopiecznym jednego z domów pomocy społecznej powiatu piotrkowskiego. O zaginięciu zawiadomili pracownicy placówki. Według oświadczenia mężczyzna w godzinach wieczornych, wykorzystując nieuwagę pracowników wyszedł przez okno i oddalił się w nieznanym kierunku.

 

Po otrzymaniu informacji o zaginięciu został ogłoszony alarm jednostki. O zaginięciu zostały również zawiadomione ościenne jednostki. Pora nocna oraz minusowa temperatura powietrza nie sprzyjała w poszukiwaniach. Jak podkreślają policjanci, w takich warunkach najważniejsze jest szybkie działanie, ponieważ przy tak niskich temperaturach powietrza dochodzi bardzo szybko do wychłodzenia organizmu, co może doprowadzić do zgonu.

 

W poszukiwaniach brało udział 75 funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzali tereny posesji, dukty leśne oraz drogi dojazdowe. Szczęśliwie po kilku godzinach od zaginięcia opoczyńscy policjanci odnaleźli zaginionego w Poniatowie. 46-letni mieszkaniec Opoczna został przewieziony do szpitala, a następnie po zbadaniu odwieziony do placówki. Wspólne działania piotrkowskich i opoczyńskich policjantów pozwoliły na uratowanie mężczyźnie życia.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pytek ~pytek (Gość)19.01.2021 21:25

To cały rok szukali go ?!?!

00


Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)19.01.2021 14:37

46 lat i już mieszkaniec DPS. Smutne :(

30


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)19.01.2021 13:11

W którym domu tak źle że uciekaja

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat