Szczątki zwierząt na polach pod Piotrkowem

ePiotrkow Poniedziałek, 01 kwietnia 201944 18524
Skóry, zęby, kłęby sierści, wszystko zmieszane z odchodami – to wszystko leży rozrzucone na polu w Michałowie tuż za Piotrkowem. O znalezisku poinformowali nas członkowie Fundacji Viva.

Ładuję galerię...

- Dostaliśmy zgłoszenie, że na polu w tej miejscowości leżą jakieś kości zwierząt, jakieś dziwne hałdy - mówi Łukasz Musiał z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva. - Przyjechaliśmy na miejsce, zobaczyliśmy w tych hałdach zęby, najprawdopodobniej lisa. Dosłownie kilkadziesiąt metrów dalej jest ferma lisów. Wszystko wskazuje na to, że są to nie tylko nieczystości, ale też zmielone szczątki zwierząt.


Członkowie Vivy wezwali policję. Na miejscu pracują już technicy.

 

Wyrzucanie na pola zwierzęcych szczątków oznacza zagrożenie epidemiologiczne. - Jest to oczywiście niezgodne z prawem – dodaje przedstawiciel Vivy. - Wszystkie odpady z hodowli (czy futrzarskich czy mięsnych) powinny być po prostu utylizowane. To, z czym mamy do czynienia tutaj w Michałowie to zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i dzikich zwierząt. Właśnie przez takie sytuacje mamy później problemy z ASF i innymi chorobami. Jest to po prostu niedopuszczalne.


Więcej o tej sprawie w najnowszym Tygodniu Trybunalskim (w środę w kioskach) i na antenie Strefy FM.


Zainteresował temat?

10

2


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.04.2019 15:45

Łukasz jak już się wypowiadasz to pisz z sensem. Przeczytaj artykuł ze zrozumieniem to może wtedy zabłyśniesz tutaj wiedza!
Pogratulować takiego pracodawcy!!!

00


gość ~gość (Gość)04.04.2019 11:26

Piszecie glupie komentarze a nie wiecie jaka to ciezka praca i marne pieniadze

00


gość ~gość (Gość)03.04.2019 16:52

Do Lenka
Zablyslas?a zamsz z czego jest pozyskiwany?wlasnie ze skor swinskich.No chyba,ze ktos nie wie iz sa w sprzedazy buty zamszowe.Ha ha ha

20


Yarpen ~Yarpen (Gość)03.04.2019 09:38

Chory system. Codziennie z ubojni w Rakowie wyjeżdża beczka z zawartością która rozlewana jest na okolicznych polach. Dzikie lisy,różnego gatunku ptactwo ma uciechę bo są tam skrawki skory, uszy, ogony świńskie. Zgłaszałem to. I nic. Powiedzieli że wszystko jest ok. Szkoda ze do analizy sami nie pobierają próbek tylko badają te które dostarcza właściciel ubojni.

30


gość ~gość (Gość)02.04.2019 15:59

Do Lenka
Butow tez ludzie nie powinni nosic ze skory bo to przeciez ze swinki a swinka to nie zwierze?Po co ludzie jedza mieso ?

14


ślimak-żabojad ~ślimak-żabojad (Gość)03.04.2019 10:58

To od teraz wokół Piotrkowa, z racji wylewanej gnojowicy i zakopywania szczątków martwych zwierząt, mamy słynne na całą okolicę lokalne Champs-Elysees.

40


gość ~gość (Gość)03.04.2019 10:35

Jak ktoś się pobudowal na wsi to takie zapachy to normalne one tu były od dziesiątek lat widziały galy i nos czuł co kupowały więc dostosuj się do otoczenia

13


gość ~gość (Gość)03.04.2019 10:28

Jak kto

20


gość ~gość (Gość)03.04.2019 07:01

Dobrze jak są fundacje tego typu, którym zależy na losie zwierząt. To jedna strona medalu. Druga. Jest pewna grupa ludzi, która chce wywierać wpływ na większej grupie. ( mamy tu dobry przykład marginesu społecznego LGBT które miało swoje pięć minut, teraz już po powoli przebijają się przez falę hejtu bądź fake newsów, rodzice, którzy nie chcą żeby ich dzieci uczyły się, że rodzina składająca się z dwóch mam, bądź z dwóch tatusiów to coś normalnego, bo tak nie jest ). Ja od zawsze jadłem, jem i będę jadł mięso, a jeżeli jest ktoś wegetarianinem czy weganem Ok, fajnie, ale na litośc boską jeden z drugim Wy mi nie mówcie jak ja mam żyć, co ja mam jeść. Że jak nie robię tego co Wy i nie jem tego co Wy to jestem zły i przeklęty.

40


gość ~gość (Gość)02.04.2019 22:42

Jeszcze kilka lat temu taki sam proceder miał miejsce w miejscowości Władysławow na polach należących do rodziny jednego z piotrkowskich "magnatow miesnych"

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat