ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szanse na budowę S12 maleją? Sprawdź, co jeszcze w najnowszym Tygodniu Trybunalskim

Środa, 20 maja 2020 3509
Najnowszy numer Tygodnia Trybunalskiego już dostępny: online i za darmo!

Kliknij tutaj!

 

O czym przeczytacie? M.in. o budowie trasy S12, na którą kierowcy, a przede wszystkim mieszkańcy gminy Sulejów czekają od lat.

 

Szanse na budowę S12 maleją?

Brak decyzji środowiskowej, brak pieniędzy i woli politycznej, kiełbasa wyborcza – to główne zarzuty, które wymienia się w kontekście budowy jednej z najważniejszych dróg w naszym regionie, czyli S12. Nadal nie ma alternatywy dla krajowej „dwunastki”, co przekłada się na dramat mieszkańców gminy Sulejów. Czy szanse na zrealizowanie tej inwestycji w ciągu najbliższych 5 lat maleją?

 
Piotrkowska branża spotkań u progu nowej normalności

Wraz z kolejnymi obostrzeniami i nakazem dystansowania społecznego obroty w branży spotkań, czyli opierającej się właśnie na kontaktach międzyludzkich, spadły od połowy marca do zera. Wraz z ponownym otwarciem - najpierw hoteli i instytucji kultury, a od kilku dni również gastronomii - klienci z Piotrkowa, a także turyści powoli wracają, ale sytuacja jest wciąż daleka od tej z poprzednich lat. Sprawdziliśmy, z jakim bilansem strat wychodzi z epidemii branża oraz jakie perspektywy się przed nią rysują u progu „nowej normalności”.


136 tys. zł za złamanie zasad sanitarnych

Osiemnaście kar administracyjnych na łączną kwotę 121 tys. zł w Piotrkowie i dwie na 15 tys. zł w powiecie piotrkowskim nałożył Wojewódzki Inspektor Sanitarny za złamanie zasad obowiązkowej kwarantanny i zakazu gromadzenia się w miejscach publicznych.

 

W TT także o remontach dróg w Piotrkowie. Jak przebiega i kiedy zakończy się remont Wojska Polskiego czy ul. Broniewskiego? Tego również dowiecie się z najnowszego numeru. 

 

Do tego mnóstwo informacji z gmin naszego powiatu i tradycyjnie horoskop.


Zainteresował temat?

5

5


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat