ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szafki fitness - czym charakteryzują się szafki na siłowni?

Poniedziałek, 07 września 2020 380
Siłownie, kluby fitness i inne obiekty tego typu przeżywają prawdziwe oblężenie, ponieważ społeczeństwo obudziło się z letargu i coraz więcej osób pragnie zadbać o swoją sylwetkę. Najlepiej podjąć działania pod okiem fachowca, na profesjonalnym sprzęcie.

Co sprawia, że klienci wybierają konkretny obiekt i właśnie tam decydują się ćwiczyć? Oczywiście jest wiele kryteriów. Lokalizacja, renoma, dobre opinie, rekomendacja znajomych. Liczy się nie tylko jakość sprzętu oraz kompetencje trenera, ale też rzecz tak przyziemna i pozornie mało istotna jak... szafki na siłowni!

 

Miejsce do przechowywania rzeczy

 

Tak jak w szkole, tak jak w wielu miejscach pracy czy na basenie, szafki są niezbędne też na siłowni, aby klienci mogli przygotować się do ćwiczeń. Wiadomo, że przygotowanie do ćwiczeń fizycznych wymaga zmiany stroju. Trzeba przebrać się i założyć sportowe ubranie. To oczywiste dla wszystkich, którzy mieli już do czynienia z ćwiczeniami na siłowni albo innym tego typu obiekcie. Kiedy pot leje się z czoła, pleców i innych części ciała, trzeba zadbać o higienę. Powinno się ćwiczyć w specjalnie przeznaczonych do tego ubraniach, które potem wrzuca się do prania, aby zachować higienę i dobre samopoczucie.

 

Co jest ważne dla klienta, jeśli chodzi o szafki znajdujące się na siłowni?


  1. Bezpieczeństwo
    2. Higiena, czystość
    3. Estetyka i komfort użytkowania

Bezpieczeństwo czyli ochrona przed kradzieżą

 

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Klient chce mieć pewność, że szafki mają odpowiednie zamknięcie, aby nikt nie włamał się do środka i niczego nie ukradł. Mowa tutaj zarówno o innych klientach, jak również o osobach z obsługi. Klient na siłowni musi czuć się w pełni bezpiecznie, jeśli chodzi o jego rzeczy osobiste. Oczywiście pojawia się pytanie o sens zabierania na siłownię cennych przedmiotów, ale za cenne można uznać chociażby dokumenty, a te przecież większość ludzi nosi w torebce na co dzień. Wiele osób idzie na siłownię po pracy albo przed pracą, bezpośrednio. Dlatego często do szafki trzeba schować telefon, a także portfel i ważne dokumenty, być może takie, które są cenne i związane z pracą. Tym bardziej bezpieczeństwo jest niezwykle istotne.

 

Na bezpieczeństwo szafki można spojrzeć także z innej strony. Ważne, aby szafka nie otworzyła się przypadkowo, ważne, aby szafki nie otworzył nikt niepożądany, ale ważne jest także, aby szafka otworzyła się wtedy, kiedy klient będzie tego chciał! To oczywiste i logiczne, ale wciąż wielu właścicieli siłowni i innych tego typu obiektów pozwala sobie na zaniedbania w tej materii i w szatni znajduje się wiele szafek z zepsutymi zamkami, z zamkami, które się zacinają i trudno je otworzyć dostępnym kluczem czy za pomocą dedykowanej karty. To absolutnie nie powinno mieć miejsca. Klient, płacąc za karnet albo wstęp na siłowni, kupuje również dostęp do szafki, do której powinien dostać się w danym czasie, którą powinien zamknąć i w której powinien bezpiecznie przechować swoje rzeczy na czas ćwiczeń.

 

To, aby klient czuł się zrelaksowany podczas ćwiczeń, jest niezwykle istotne. Jest rzeczą absolutnie niedopuszczalną, aby klient podczas ćwiczeń stresował się i denerwował czy jego osobiste rzeczy na pewno są bezpieczne. Dlatego kwestia szafki fitness jest dla klienta kwestią bardzo ważną. Nie można powiedzieć, że priorytetową przy wyborze siłowni czy miejsca ćwiczeń, ale na pewno klienci niezadowoleni z szafek na swojej siłowni podzielą się swoją negatywną opinią z innymi. Dziś, w social media, wiadomości rozchodzą się błyskawicznie, dlatego nie warto ryzykować. Warto, aby osoby zarządzające siłownią zadbały również o ten aspekt swojej działalności gospodarczej. Dobre szafki na siłownię to podstawa, aby klienci ćwiczyli z poczuciem, że ich rzeczy są dobrze zabezpieczone.

 

Czystość, czyli wysprzątane na wysoki połysk

 

Szafki znajdujące się na siłowni powinny być zawsze czyste, wręcz zdezynfekowane. Siłownia jest miejscem dość specyficznym. Ludzie przychodzą tam, aby wylać litry potu, aby porządnie się zmęczyć. W szafkach przechowywane są nie tylko rzeczy osobiste, ale również często ubrania, które dane osoby wcześniej miały na sobie przez wiele godzin. Dlatego trzeba pamiętać o kwestii czyszczenia szafek, a także ich dezynfekcji. Klient na siłowni powinien zawsze zastać czystą szafkę. Jakiekolwiek zaniedbania w tej sprawie są niedopuszczalne. Tak samo, jak czyszczone muszą być wszystkie urządzenia do ćwiczeń czy wyposażenie powierzchni wspólnych, tak też trzeba zadbać o szafki, ich wnętrze, a także wygląd zewnętrzny. Dlatego trzeba dobrze wybrać materiał, z jakiego szafki będą wykonane. Warto tutaj skonsultować się z ekspertem, który będzie w stanie udzielić porady.

 

Analiza potrzeb klientów a sukces w biznesie

 

Nie ma co się oszukiwać i udawać, że estetyka nie jest ważna. Nie tylko sprzęty i recepcja, ale także zaplecze sanitarne i szatnia to wizytówka każdej siłowni czy klubu fitness. Osoby odpowiedzialne za dany klub powinny pamiętać o względach estetycznych i o komforcie klientów. Szafki powinny być odpowiednio duże, aby pomieścić wszystkie potrzebne przedmioty. Na funkcjonalność wpływa wiele czynników. Być może warto przed zamówieniem szafek zapytać swoich klientów, chociażby w anonimowej ankiecie, jakie są ich pragnienia odnośnie do warunków przechowywania swoich rzeczy osobistych na terenie klubu fitness. Warto wiedzieć, że takie odpowiedzi klientów, jeśli są szczerze, mogą bardzo pomóc w nowej aranżacji szatni. Wzięcie pod uwagę opinii klientów z pewnością przełoży się na biznesowy sukces.

 

Z biznesowego punktu widzenia zdecydowanie warto zainwestować w szafki dobrej jakości, jednocześnie poszukując korzystnej ceny. Inwestycja w dobrej jakości szafki z pewnością się opłaci. Szafki, które będą intensywnie użytkowane przez klientów, muszą cechować się wytrzymałością. Muszą być wykonane solidnie. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na prawidłowo działający zamek, który w szafce jest elementem kluczowym i najważniejszym dla klienta, oczywiście oprócz wielkości szafki i faktu, aby szafka zawsze była czysta.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Alsanit - producentem szafek ubraniowych. 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat