Szach i mat..

Strefa FM Czwartek, 17 grudnia 20151 1893
...takie określenie można było usłyszeć podczas tych zawodów co najmniej kilkadziesiąt razy. W Piotrkowie zorganizowano Finały Drużynowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Szachach Drużynowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W obydwu kategoriach bezkonkurencyjni byli skierniewiczanie.

O mistrzowski tytuł walczyły 24 zespoły (12 reprezentujących gimnazja i 12 reprezentujących podstawówki) m.in. z Radomska, Łodzi, Bełchatowa, Pabianic czy Skierniewic. Każdy zespól składał się z sześciu osób, czterech znajdujących się w składzie podstawowym i dwojga rezerwowych.

 - Graliśmy systemem siedmiorundowym, a pary skojarzyliśmy losowo, każda runda trwała maksymalnie 15 minut - mówi Andrzej Łabuziński z Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piotrkowie Trybunalskim.

W pierwszej kategorii bezkonkurencyjni byli uczniowie ze SP w Skierniewicach, a w drugiej uczniowie Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach. Nie mogło być inaczej, skoro w tych drużynach grają medaliści Mistrzostw Europy do lat 14, jednym z nich jest Radosław Psyk, który mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo sukcesów.

 - Gram w szachy od siedmiu lat, do tej pory wywalczyłem wicemistrzowstwo Europy w szachach błyskawicznych, i ósme miejsce w mistrzostwach Europy w szachach szybkich - powiedział Radosław Psyk.

 - Trenujemy ok. 25 godzin w ciągu tygodnia. Prowadzimy zajęcia już w przedszkolach. stamtąd wyłuskujemy tych najlepszych, którzy kontynuują naukę w klasie szachowej. Szkolimy ok. 120 zawodników, ci najlepsi rywalizują potem w mistrzostwach świata i Europy. Reprezentanci SP w Skierniewicach, którzy w Piotrkowie zwyciężyli już trzy razy pod rząd wywalczyli mistrzostwo Polski szkół podstawowych - dodaje Bogusław Boder z Klubu Szachowego "Piątka Skierniewice", opiekun uczniów ze Skierniewic.

Wśród uczniów szkół podstawowych drugie miejsce zajęli szachiści z Bełchatowa, a trzecie uczniowie ze Skomlina, natomiast wśród gimnazjalistów na drugim miejscu podium uplasowali się uczniowie z Wielunia, a na trzecim zawodnicy z Łowicza.

Organizatorem turnieju finałowego był Miejski Szkolny Związek Sportowy w Piotrkowie Trybunalskim.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Szachista ~Szachista (Gość)17.12.2015 14:57

"Graliśmy systemem siedmiorundowym, a pary skojarzyliśmy losowo, każda runda trwała maksymalnie 15 minut." Ten człowiek nie ma pojęcia o szachach. Dla sprostowania kojarzenia były systemem szwajcarskim a runda trwała maksymalnie 30 minut, po 15 minut na zawodnika.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat