Sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie się poprawia

Strefa FMŁódzkie Sobota, 05 grudnia 202043 4409
- Sytuacja w naszym województwie się poprawia, ale to nie oznacza, że epidemia jest w odwrocie - mówił w rozmowie z nami Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. Wojewoda w rozmowie z naszą redakcja opowiadał o sytuacji epidemicznej w Łódzkiem oraz o tymczasowym szpitalu w Hali Expo w Łodzi.
fot. FB Tobiasz Bocheński - Wojewoda Łódzki

Jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w Łódzkiem? Statystyki ogólnopolskie pokazują, że dzienna liczba zakażeń wyraźnie spadła, czy jest to zauważalne również w naszym województwie? Czy jest jakiś region, w którym sytuacja jest bardzo poważna?
Sytuacja w naszym województwie wyraźnie się poprawia. Raportujemy coraz mniej nowych zakażeń, więc możemy odnotować ich spadek. Nastraja to optymistycznie, ale nie należy od razu uważać, że epidemia jest w odwrocie i możemy być spokojni. Spokojni będziemy wtedy, gdy dostępna będzie szczepionka i będziemy mieć lepsze niż dotychczas sposoby radzenia sobie z wirusem. Porównując nasze województwo z innymi regionami, to okazuje się, że jesteśmy najmniej dotknięci epidemią.

 

Jak ocenia pan nowy system raportowania zakażeń? Czy jest on lepszy niż stosowany dotychczas?
Główny Inspektor Sanitarny wziął to zadanie na siebie. Początkowo zdarzały się jakieś opóźnienia, ale mam nadzieję, że wszystkie sugestie, także ze strony mediów zostaną wzięte pod uwagę. Jedną z zalet tego nowego systemu jest to, że możemy sprawdzać liczbę zakażeń na interaktywnej mapie i widać jak sytuacja jest zróżnicowana pod względem województw, powiatów. Mamy nadzieję, że ten system będzie funkcjonował prawidłowo. Gdy Łódzki Urząd Wojewódzki prawie 9 miesięcy temu zaczął informować o nowych zakażeniach to też były pewne wątpliwości, które zgłaszali dziennikarze, ale i obywatele. W końcu udało się wypracować taki system, który się sprawdzał.

 

W Łodzi w Hali Expo gotowy jest tymczasowy szpital. Czy pacjenci już niebawem tam trafią czy będzie on pozostawał w gotowości do kolejnej fali epidemii?
Szpital jest już praktycznie gotowy i posiada 272 łóżka. Jest w pełni przygotowany do przyjęcia pacjentów. W razie takiej potrzeby moglibyśmy to zrobić. W całym województwie mamy wolnych około tysiąc łóżek w zwykłych szpitalach. Uznaliśmy, że jeśli będą kończyły się miejsca w zwykłych szpitalach, wtedy uruchamiamy placówkę tymczasową. Ten obiekt jest naszym zasobem strategicznym. Gdyby miała nadejść trzecia fala i byłby zbieg dwóch chorób, czyli grypy i Sars-Cov-2, to ten nowoczesny szpital będzie naszą placówką zapasową. 

A co z personelem tego szpitala? 
Na razie mamy przygotowane listy personelu, bo gdybyśmy już teraz chcieli tam umieścić medyków, to byśmy musieli ich zabrać ze służby zdrowia, a to negatywnie odbiłoby się na działaniu systemu. Poza tym byśmy płacili wynagrodzenia nie za pracę, a za bycie w gotowości. To byłoby nieracjonalne. Zatem mamy listy pielęgniarek, lekarzy, ratowników medycznych, wolontariuszy oraz studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 

Jakie są koszty prowadzenia i utrzymania takiego tymczasowego szpitala w Hali Expo?
Ponosimy jedynie koszty eksploatacji tej hali, spółce miejskiej. To jest 400 tys. złotych miesięcznie. To są opłaty za media, prąd i wszystkie bieżące czynności. Była to najlepsza oferta w województwie łódzkim. Z punktu widzenia osoby prywatnej może to być zawrotna kwota, jednak z perspektywy Skarbu Państwa i zabezpieczenia medycznego, nie są to duże koszty.Czy są już wytypowane kolejne lokalizacje w naszym województwie do utworzenia tymczasowego szpitala?
Miesiąc temu, kiedy dobowo mieliśmy po 50-80 nowych hospitalizacji, moi współpracownicy przyglądali się różnym halom i obiektom sportowym w każdym mieście powiatowym województwa łódzkiego, abyśmy mieli aktualną informację na temat tworzenia tego typu szpitali. W tym momencie takich planów nie mamy, ponieważ mamy bufor tysiąca pustych łóżek, wydaje się, że nie ma takiej konieczności. W przypadku pogorszenia sytuacji z pewnością stworzymy jeszcze jeden szpital tymczasowy. Mam nadzieję, że nawet ten pierwszy nie będzie musiał być otworzony, a sprzęt który został tam zakupiony, trafi do szpitali w województwie łódzkim.

 

Jak obecnie wygląda sytuacja w Domach Opieki Społecznej w naszym województwie?
Mieliśmy trudną sytuację w powiecie opoczyńskim i powiecie bełchatowskim. Obecnie mamy przypadki, że w niektórych domach jest osoba, pensjonariusz lub pracownik, który choruje na Covid-19 i przebywa w tej placówce. Służby rządowe jak i samorządowe są w stałym kontakcie z takim DPS-em, przekazano pulsoksymetry. Co ważne, nie mamy sytuacji kryzysowych, gdzie należy ewakuować pensjonariuszy. W porównaniu do kwietnia i maja, sytuacja jest stabilna.

 

Na jaką pomoc mogą liczyć przedstawiciele branż, które z powodu epidemii nadal są zamrożone lub odnotowują w tym okresie straty? Ostatnio w Łodzi, a także w Radomsku strajkowali taksówkarze, którzy również liczą na wsparcie.
Wszystkie postulaty przekazujemy do Ministerstwa Rozwoju. Kolejni przedsiębiorcy są obejmowani tarczami rządowymi. Skupiamy się obecnie na tych branżach, które są teraz zamknięte. Mamy częściowy lockdown gospodarki, chociażby branża gastronomiczna, która dotkliwie cierpi na epidemii koronawirusa.

 

Cały czas mówi się obecnie o odpowiedzialności społecznej, stosowaniu metody dezynfekcja, dystans, maseczka. Jak ocenia pan tę społeczną odpowiedzialność mieszkańców województwa łódzkiego?
W marcu była niesamowita dyscyplina społeczna. Ulice Piotrkowa, Tomaszowa, Bełchatowa, Radomska opustoszały. Nie wiedzieliśmy czym jest ten wirus i przestrzegaliśmy wszystkich możliwych zasad bezpieczeństwa. Gdy udało się przejść przez pierwszą falę, nastąpiło rozluźnienie. Teraz chyba każdy zna kogoś, kto chorował oraz doświadczył, że ktoś z bliskiego otoczenia zmarł z powodu Covid-19. Zorientowaliśmy się, że to nie są przelewki. Poza częścią społeczeństwa, którą są koronasceptycy, zdecydowana większość zastosowała się do obostrzeń i dlatego teraz notujemy coraz mniej nowych zakażeń. To sukces społeczeństwa. Uważam, że na tle innych państw europejskich nie mamy się czego wstydzić.

 

Odnotowujemy mniej nowych zakażeń koronawirusem, ale przed nami święta Bożego Narodzenia, które w tym roku spędzimy w mniejszym gronie, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. 
Odwołam się na przykładzie osobistym. W tym roku mojego dziadka, który jest bardzo sędziwą osobą, nie będę odwiedzać. Nie widziałem go już bardzo długo, bo to, że nie mam objawów, nie daje gwarancji, że nie jestem nosicielem wirusa. Ja wiem, że to będą smutne święta, bo najradośniej świętuje się w rodzinnym gronie. Pamiętajmy, że szczepionka będzie w marcu i do tego czasu w tym reżimie musimy wytrwać. Postarajmy się spędzić tegoroczne święta w odpowiedzialny sposób.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_jadę z anżeju nartow ~gość_jadę z anżeju nartow (Gość)07.12.2020 21:39

No zuch normalnie, wyleczył tylu ludzi. Szok.

00


pol43 ~pol43 (Gość)05.12.2020 12:07


Pan Nikt
59 minut temu (edytowany)
WIELKI SZWINDEL, CZYLI DYNAMICZNE SZALBIERSTWO
Prawie 5 mld ludzi poddano kwarantannie.
Ponad 1,6 mld dzieci ma przymusowe "nauczanie domowe".
Miliony małych i średnich przedsiębiorstw upadło. Rzesze ludzi straciło pracę.
Skasowano działanie takich instytucji, jak cały system zdrowia, aparat państwa (urzędnicy przestali się kryć,że ich działanie jest tylko ułudą, ściemą, pasożytnictwem, formą wielkiej krzątaniny mglistych pozorów).
Całkowicie wykluczono ludzi starych, którzy ewidentnie są przeznaczeni do eksterminacji (reszta bydła też, ale ma to być rozłożone w czasie, zanim to się stanie, muszą złożyć odpowiednie ofiary na tzw rynku pracy i zasobów ludzkich).
Zantagonizowano całe grupy społeczne i zawodowe.
Poziom lęków, depresji, dezorientacji frustracji, nienawiści pikuje ku stratosferze, jak również wszystkie choroby psycho-somatryczne związane z tymi stanami.
Podwyższono zdecydowanie i zauważalnie na każdym kroku poziom zidiocenia, wasalizacji umysłów, donosicielstwa i zbydlęcenia.
Tzw władze we wszystkich bez wyjątku bantustanach ujawniły w całości swoją podrzędność i służalczość wobec tej gry, której autorzy schowani są w cieniu i są głównymi profitariuszami tego parszywego dramatu.
Plandemię wykorzystano, by obnażyć fikcję i fasadowość "oficjalnej" instytucji tzw kościoła katolickiego, który, jak wiemy, ani Kościołem nie jest, ani nie ma nic wspólnego z Jezusem Chrystusem i Jego nauczaniem, jest tylko posoborowym trupem, który sam siebie załatwił na amen poprzez swój serwilizm, degenerację molarną, mentalną, edukacyjną zdecydowanej większości duchowieństwa, ofiar masowych obozów zagłady, czyli poliniackiego systemu edukacji. Kościół Katolicki jest w podziemiach, w niszach i przetrwa tę zawieruchę, bo bramy piekielne Go nie przemogą, ale macherzy z zaplecza wykorzystują tę akcję by utwierdzić w poczuciu zwycięstwa i duchowej wyższości tych nienawidzących Kościoła, Wiary i Boga, tych którzy są kulturowymi katolikami, katolikami na niby (jakieś 98 % poliniactwa), neopogan właściwie, że to już wsio, że to już szczęśliwy koniec tej całej niepotrzebnej mordęgi z zawracającymi sumienie i głowę Chrystusem, Kościołem, klechami, wiarą i innymi toksycznymi i niepotrzebnymi mitami. A fe. Już luz. Już jest git. Niet prabliema.
Poszczególne ułusy narodowe zadłużają się na potęgę i oficjalnie ogłoszą, że stanowią jeno masę upadłościową.
Niemcy, Rosja, Anglia, Chiny, Indie, Turcja, USA i wiele, wiele innych ułusów rozpoczyna masowe wszczepianie własnej trzody, w czym, a jakże, ma pomóc wojsko.
Pod przykrywką plandemii jedna frakcja ydowskiej mafii sfalsyfikowała wynik wyborów prezia w USA, robiąc w konia prawą stronę tej samej mafii, przez co mamy do czynienia z parszywym, przeprowadzanym na chama, na grandę, wielkim szwindlem wyborczym, skasowaniem całej idei tzw demonokracji, zasad uczciwego wyłaniania władz etc, a co okryte jest zmową milczenia od mendiów poczynając, kończąc na autorytetach i obrońcach demonokracji, transparentności i tych, no, praw czieławieka.
Walka o plandemiczną wolność od starego wojskowego wiarusa-19 dołączyła do stałych hagad (walka z terrorem, ociepleniem klimatu, nierozprzestrzeniania broni jądrowej etc), które jednoczą ponad podziałami "systemowych, strategicznych antagonistów: Chiny, Rosję, USA.
Można wymieniać bez liku "błogosławieństwa" plandemicznej wolności o nazwie Władza i Kontrola.
Ktoś coś mówił o jakichś "mitach spiskowych"?
Pan Nikt
59 minut temu (edytowany)
WIELKI SZWINDEL, CZYLI DYNAMICZNE SZALBIERSTWO
Prawie 5 mld ludzi poddano kwarantannie.
Ponad 1,6 mld dzieci ma przymusowe "nauczanie domowe".
Miliony małych i średnich przedsiębiorstw upadło. Rzesze ludzi straciło pracę.
Skasowano działanie takich instytucji, jak cały system zdrowia, aparat państwa (urzędnicy przestali się kryć,że ich działanie jest tylko ułudą, ściemą, pasożytnictwem, formą wielkiej krzątaniny mglistych pozorów).
Całkowicie wykluczono ludzi starych, którzy ewidentnie są przeznaczeni do eksterminacji (reszta bydła też, ale ma to być rozłożone w czasie, zanim to się stanie, muszą złożyć odpowiednie ofiary na tzw rynku pracy i zasobów ludzkich).
Zantagonizowano całe grupy społeczne i zawodowe.
Poziom lęków, depresji, dezorientacji frustracji, nienawiści pikuje ku stratosferze, jak również wszystkie choroby psycho-somatryczne związane z tymi stanami.
Podwyższono zdecydowanie i zauważalnie na każdym kroku poziom zidiocenia, wasalizacji umysłów, donosicielstwa i zbydlęcenia.
Tzw władze we wszystkich bez wyjątku bantustanach ujawniły w całości swoją podrzędność i służalczość wobec tej gry, której autorzy schowani są w cieniu i są głównymi profitariuszami tego parszywego dramatu.
Plandemię wykorzystano, by obnażyć fikcję i fasadowość "oficjalnej" instytucji tzw kościoła katolickiego, który, jak wiemy, ani Kościołem nie jest, ani nie ma nic wspólnego z Jezusem Chrystusem i Jego nauczaniem, jest tylko posoborowym trupem, który sam siebie załatwił na amen poprzez swój serwilizm, degenerację molarną, mentalną, edukacyjną zdecydowanej większości duchowieństwa, ofiar masowych obozów zagłady, czyli poliniackiego systemu edukacji. Kościół Katolicki jest w podziemiach, w niszach i przetrwa tę zawieruchę, bo bramy piekielne Go nie przemogą, ale macherzy z zaplecza wykorzystują tę akcję by utwierdzić w poczuciu zwycięstwa i duchowej wyższości tych nienawidzących Kościoła, Wiary i Boga, tych którzy są kulturowymi katolikami, katolikami na niby (jakieś 98 % poliniactwa), neopogan właściwie, że to już wsio, że to już szczęśliwy koniec tej całej niepotrzebnej mordęgi z zawracającymi sumienie i głowę Chrystusem, Kościołem, klechami, wiarą i innymi toksycznymi i niepotrzebnymi mitami. A fe. Już luz. Już jest git. Niet prabliema.
Poszczególne ułusy narodowe zadłużają się na potęgę i oficjalnie ogłoszą, że stanowią jeno masę upadłościową.
Niemcy, Rosja, Anglia, Chiny, Indie, Turcja, USA i wiele, wiele innych ułusów rozpoczyna masowe wszczepianie własnej trzody, w czym, a jakże, ma pomóc wojsko.
Pod przykrywką plandemii jedna frakcja ydowskiej mafii sfalsyfikowała wynik wyborów prezia w USA, robiąc w konia prawą stronę tej samej mafii, przez co mamy do czynienia z parszywym, przeprowadzanym na chama, na grandę, wielkim szwindlem wyborczym, skasowaniem całej idei tzw demonokracji, zasad uczciwego wyłaniania władz etc, a co okryte jest zmową milczenia od mendiów poczynając, kończąc na autorytetach i obrońcach demonokracji, transparentności i tych, no, praw czieławieka.
Walka o plandemiczną wolność od starego wojskowego wiarusa-19 dołączyła do stałych hagad (walka z terrorem, ociepleniem klimatu, nierozprzestrzeniania broni jądrowej etc), które jednoczą ponad podziałami "systemowych, strategicznych antagonistów: Chiny, Rosję, USA.
Można wymieniać bez liku "błogosławieństwa" plandemicznej wolności o nazwie Władza i Kontrola.
Ktoś coś mówił o jakichś "mitach spiskowych"?
Pan Nikt
59 minut temu (edytowany)
WIELKI SZWINDEL, CZYLI DYNAMICZNE SZALBIERSTWO
Prawie 5 mld ludzi poddano kwarantannie.
Ponad 1,6 mld dzieci ma przymusowe "nauczanie domowe".
Miliony małych i średnich przedsiębiorstw upadło. Rzesze ludzi straciło pracę.
Skasowano działanie takich instytucji, jak cały system zdrowia, aparat państwa (urzędnicy przestali się kryć,że ich działanie jest tylko ułudą, ściemą, pasożytnictwem, formą wielkiej krzątaniny mglistych pozorów).
Całkowicie wykluczono ludzi starych, którzy ewidentnie są przeznaczeni do eksterminacji (reszta bydła też, ale ma to być rozłożone w czasie, zanim to się stanie, muszą złożyć odpowiednie ofiary na tzw rynku pracy i zasobów ludzkich).
Zantagonizowano całe grupy społeczne i zawodowe.
Poziom lęków, depresji, dezorientacji frustracji, nienawiści pikuje ku stratosferze, jak również wszystkie choroby psycho-somatryczne związane z tymi stanami.
Podwyższono zdecydowanie i zauważalnie na każdym kroku poziom zidiocenia, wasalizacji umysłów, donosicielstwa i zbydlęcenia.
Tzw władze we wszystkich bez wyjątku bantustanach ujawniły w całości swoją podrzędność i służalczość wobec tej gry, której autorzy schowani są w cieniu i są głównymi profitariuszami tego parszywego dramatu.
Plandemię wykorzystano, by obnażyć fikcję i fasadowość "oficjalnej" instytucji tzw kościoła katolickiego, który, jak wiemy, ani Kościołem nie jest, ani nie ma nic wspólnego z Jezusem Chrystusem i Jego nauczaniem, jest tylko posoborowym trupem, który sam siebie załatwił na amen poprzez swój serwilizm, degenerację molarną, mentalną, edukacyjną zdecydowanej większości duchowieństwa, ofiar masowych obozów zagłady, czyli poliniackiego systemu edukacji. Kościół Katolicki jest w podziemiach, w niszach i przetrwa tę zawieruchę, bo bramy piekielne Go nie przemogą, ale macherzy z zaplecza wykorzystują tę akcję by utwierdzić w poczuciu zwycięstwa i duchowej wyższości tych nienawidzących Kościoła, Wiary i Boga, tych którzy są kulturowymi katolikami, katolikami na niby (jakieś 98 % poliniactwa), neopogan właściwie, że to już wsio, że to już szczęśliwy koniec tej całej niepotrzebnej mordęgi z zawracającymi sumienie i głowę Chrystusem, Kościołem, klechami, wiarą i innymi toksycznymi i niepotrzebnymi mitami. A fe. Już luz. Już jest git. Niet prabliema.
Poszczególne ułusy narodowe zadłużają się na potęgę i oficjalnie ogłoszą, że stanowią jeno masę upadłościową.
Niemcy, Rosja, Anglia, Chiny, Indie, Turcja, USA i wiele, wiele innych ułusów rozpoczyna masowe wszczepianie własnej trzody, w czym, a jakże, ma pomóc wojsko.
Pod przykrywką plandemii jedna frakcja ydowskiej mafii sfalsyfikowała wynik wyborów prezia w USA, robiąc w konia prawą stronę tej samej mafii, przez co mamy do czynienia z parszywym, przeprowadzanym na chama, na grandę, wielkim szwindlem wyborczym, skasowaniem całej idei tzw demonokracji, zasad uczciwego wyłaniania władz etc, a co okryte jest zmową milczenia od mendiów poczynając, kończąc na autorytetach i obrońcach demonokracji, transparentności i tych, no, praw czieławieka.
Walka o plandemiczną wolność od starego wojskowego wiarusa-19 dołączyła do stałych hagad (walka z terrorem, ociepleniem klimatu, nierozprzestrzeniania broni jądrowej etc), które jednoczą ponad podziałami "systemowych, strategicznych antagonistów: Chiny, Rosję, USA.
Można wymieniać bez liku "błogosławieństwa" plandemicznej wolności o nazwie Władza i Kontrola.
Ktoś coś mówił o jakichś "mitach spiskowych"?
Pan Nikt
59 minut temu (edytowany)
WIELKI SZWINDEL, CZYLI DYNAMICZNE SZALBIERSTWO
Prawie 5 mld ludzi poddano kwarantannie.
Ponad 1,6 mld dzieci ma przymusowe "nauczanie domowe".
Miliony małych i średnich przedsiębiorstw upadło. Rzesze ludzi straciło pracę.
Skasowano działanie takich instytucji, jak cały system zdrowia, aparat państwa (urzędnicy przestali się kryć,że ich działanie jest tylko ułudą, ściemą, pasożytnictwem, formą wielkiej krzątaniny mglistych pozorów).
Całkowicie wykluczono ludzi starych, którzy ewidentnie są przeznaczeni do eksterminacji (reszta bydła też, ale ma to być rozłożone w czasie, zanim to się stanie, muszą złożyć odpowiednie ofiary na tzw rynku pracy i zasobów ludzkich).
Zantagonizowano całe grupy społeczne i zawodowe.
Poziom lęków, depresji, dezorientacji frustracji, nienawiści pikuje ku stratosferze, jak również wszystkie choroby psycho-somatryczne związane z tymi stanami.
Podwyższono zdecydowanie i zauważalnie na każdym kroku poziom zidiocenia, wasalizacji umysłów, donosicielstwa i zbydlęcenia.
Tzw władze we wszystkich bez wyjątku bantustanach ujawniły w całości swoją podrzędność i służalczość wobec tej gry, której autorzy schowani są w cieniu i są głównymi profitariuszami tego parszywego dramatu.
Plandemię wykorzystano, by obnażyć fikcję i fasadowość "oficjalnej" instytucji tzw kościoła katolickiego, który, jak wiemy, ani Kościołem nie jest, ani nie ma nic wspólnego z Jezusem Chrystusem i Jego nauczaniem, jest tylko posoborowym trupem, który sam siebie załatwił na amen poprzez swój serwilizm, degenerację molarną, mentalną, edukacyjną zdecydowanej większości duchowieństwa, ofiar masowych obozów zagłady, czyli poliniackiego systemu edukacji. Kościół Katolicki jest w podziemiach, w niszach i przetrwa tę zawieruchę, bo bramy piekielne Go nie przemogą, ale macherzy z zaplecza wykorzystują tę akcję by utwierdzić w poczuciu zwycięstwa i duchowej wyższości tych nienawidzących Kościoła, Wiary i Boga, tych którzy są kulturowymi katolikami, katolikami na niby (jakieś 98 % poliniactwa), neopogan właściwie, że to już wsio, że to już szczęśliwy koniec tej całej niepotrzebnej mordęgi z zawracającymi sumienie i głowę Chrystusem, Kościołem, klechami, wiarą i innymi toksycznymi i niepotrzebnymi mitami. A fe. Już luz. Już jest git. Niet prabliema.
Poszczególne ułusy narodowe zadłużają się na potęgę i oficjalnie ogłoszą, że stanowią jeno masę upadłościową.
Niemcy, Rosja, Anglia, Chiny, Indie, Turcja, USA i wiele, wiele innych ułusów rozpoczyna masowe wszczepianie własnej trzody, w czym, a jakże, ma pomóc wojsko.
Pod przykrywką plandemii jedna frakcja ydowskiej mafii sfalsyfikowała wynik wyborów prezia w USA, robiąc w konia prawą stronę tej samej mafii, przez co mamy do czynienia z parszywym, przeprowadzanym na chama, na grandę, wielkim szwindlem wyborczym, skasowaniem całej idei tzw demonokracji, zasad uczciwego wyłaniania władz etc, a co okryte jest zmową milczenia od mendiów poczynając, kończąc na autorytetach i obrońcach demonokracji, transparentności i tych, no, praw czieławieka.
Walka o plandemiczną wolność od starego wojskowego wiarusa-19 dołączyła do stałych hagad (walka z terrorem, ociepleniem klimatu, nierozprzestrzeniania broni jądrowej etc), które jednoczą ponad podziałami "systemowych, strategicznych antagonistów: Chiny, Rosję, USA.
Można wymieniać bez liku "błogosławieństwa" plandemicznej wolności o nazwie Władza i Kontrola.
Ktoś coś mówił o jakichś "mitach spiskowych"?

113


czekamy ~czekamy (Gość)06.12.2020 18:56

Po tych waszych szczepieniach to wolnych latarni i suchych gałęzi może w Kraju zabraknąć...

30


pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)05.12.2020 18:39

Cytuję:
Spokojni będziemy wtedy, gdy dostępna będzie szczepionka


Spokojny to każdy będzie dopiero w trumnie. Każdy "u władzy" jak mantrę powtarza tylko "szczepionka, szczepionka, szczepionka...", pomimo tego, że co najmniej 80% osób przechodzi zakażenie bezobjawowo, a jeśli są już objawy, to metody leczenia tych objawów są znane. Zgon dotyka zaledwie ułamek procenta zakażonych i to prawie wyłącznie wtedy, gdy chory choruje jednocześnie na inne znacznie poważniejsze choroby. Żaden polityk ani reżymowy lekarz jakoś nie porusza sprawy wzmacniania odporności i zdrowego stylu życia. Wręcz przeciwnie: pozamykano siłownie, ograniczono możliwość uprawiania sportu, ograniczono możliwości korzystania z promieni słonecznych (tworzą w skórze witaminę D, a także zabijają chorobotwórcze drobnoustroje) i nakazano oddychać przez szmatę narażając organizm na ograniczoną podaż tlenu i zakwaszenie krwi nadmierną ilością dwutlenku węgla wynikłą z upośledzenia wentylacji organizmu. Tylko wciąż dokoła mantra: szczepionka, szczepionka, szczepionka...

Cytuję:
Jak ocenia pan nowy system raportowania zakażeń?


Toż to zaiste interesujące, że stworzono system bieżącego raportowania TYLKO JEDNEJ choroby, która na tle innych chorób wypada dość blado i mało przerażająco. W dodatku ta "choroba" nie jest identyfikowana na podstawie charakterystycznych objawów, tylko testów NIE PRZEZNACZONYCH do diagnostyki!
Szkoda że do dziś nie stworzono systemu raportowania na co idą pieniądze, jakie w imieniu całego społeczeństwa nasze polskojęzyczne rządy zaciągają w formie długu. Ileż to już tego długu jest oficjalnie? Coś około półtora biliona? Kwota corocznych odsetek od zadłużenia jest porównywalna z kosztami utrzymania całej publicznej służby zdrowia. Ale formalnie wszystko jest w porządku!

Cytuję:
Szpital jest już praktycznie gotowy i posiada 272 łóżka. Jest w pełni przygotowany do przyjęcia pacjentów.


Kolejny wał jak ze Stadionem Narodowym, tylko na nieco mniejszą skalę.

Cytuję:
W całym województwie mamy wolnych około tysiąc łóżek w zwykłych szpitalach.


W takim razie pierwsze pytanie, jakie się samo nasuwa to: dlaczego zatem pacjenci są wożeni od szpitala do szpitala, aż umrą w karetce, albo ostatecznie w domu lub szpitalu, bo na skuteczną pomoc po tych eskapadach jest już za późno?

Cytuję:
Gdyby miała nadejść trzecia fala


Odkąd zmieniono nazwy sezonów grypowych na "fale koronawirusa", to będziemy mieli trzecią falę, czwartą falę, piątą falę, itd.

Cytuję:
Miesiąc temu, kiedy dobowo mieliśmy po 50-80 nowych hospitalizacji, moi współpracownicy przyglądali się różnym halom i obiektom sportowym w każdym mieście powiatowym województwa łódzkiego, abyśmy mieli aktualną informację na temat tworzenia tego typu szpitali.


Och, tutaj koło Piotrkowa mamy takie magazyny, że w jednym moglibyście nawet połowę populacji Łodzi hospitalizować - wystarczy tylko łóżka z chorymi na półkach regałowych poustawiać... Z braku łóżek chorych można powstawiać na paletach - te są przecież w każdym magazynie. Taki system może zapewnić zarówno leczenie na najwyższym poziomie, jak i metody "z górnej półki"!

Cytuję:
Na jaką pomoc mogą liczyć przedstawiciele branż, które z powodu epidemii nadal są zamrożone lub odnotowują w tym okresie straty?


Każda ewentualna pomoc będzie pomocą Z KIESZENI INNYCH PODATNIKÓW! Rząd własnych pieniędzy nie ma, jeśli jednym "daje", to znaczy, że innym zabiera Z NAWIĄZKĄ!

Cytuję:
Cały czas mówi się obecnie o odpowiedzialności społecznej, stosowaniu metody dezynfekcja, dystans, maseczka.


Każdy może odpowiadać co najwyżej za siebie, a nie za innych. Wmawianie plebsowi, że "moja maseczka chroni ciebie, a twoja mnie" jest zwykłą manipulacją, okłamywaniem i ogłupianiem ludzi, oraz metodą na ich skłócenie ze sobą.

Cytuję:
Teraz chyba każdy zna kogoś, kto chorował oraz doświadczył, że ktoś z bliskiego otoczenia zmarł z powodu Covid-19.


A wcale, że nie. O ile mam podstawy podejrzewać, że sam złapałem tego modnego wirusa (objawy nie były wcale spektakularne, wyleczyłem się sam dość szybko), to nie znałem nikogo, kto by zmarł "na covid".

Cytuję:
Zorientowaliśmy się, że to nie są przelewki.


Ja też się już na początku tego koronacyrku zorientowałem, że to nie są przelewki, kiedy uświadomiłem sobie, że już się nawet nie kryją, tylko na chama wprowadzają NWO. Do tej pory wprowadzono już kilka rozwiązań do niedawna uważanych za "teorie spiskowe", a wdrażanie kolejnych "teorii spiskowych" trwa w najlepsze. Plebs śpi.

Cytuję:
bo to, że nie mam objawów, nie daje gwarancji, że nie jestem nosicielem wirusa


Misiaczku drogi, mniej więcej 2% masy ludzkiego ciała stanowią rozmaite drobnoustroje - są to głównie NIEZBĘDNE do normalnego naszego funkcjonowania bakterie (w jelitach), ale też rozmaite bakterie i wirusy chorobotwórcze. To nasz system immunologiczny odpowiada za to, czy choroba się rozwinie, czy nie. Nie sposób uniknąć kontaktu z wirusami i chorobotwórczymi bakteriami, które są immanentną częścią naszego środowiska. Panika tylko z powodu jednego z nich jest irracjonalna i graniczy ze schizofrenią. Zwłaszcza, że śmiertelność wywoływana przez ten wirus jest znikoma (przy UCZCIWYCH metodach jej liczenia). Więc lepiej odwiedź swojego sędziwego dziadka, bo kolejnych okazji do spotkania może nie być. Sędziwi ludzie mają to do siebie, że umierają nagle, i to zazwyczaj nie "na covid".

Cytuję:
Pamiętajmy, że szczepionka będzie w marcu i do tego czasu w tym reżimie musimy wytrwać.


I na sam koniec wywiadu kolejne przypomnienie, że jedynie szczepionka może być gwarantem powrotu do normalności. Nowej normalności, czyli według starych kryteriów, nienormalności. Pan wojewoda mówi niczym Bill Gates.
Mimo wszystko życzę Panu Wojewodzie zdrowych świąt w RODZINNYM GRONIE, a przede wszystkim sensownych przemyśleń na temat tego, co się obecnie dzieje i w czym on tak naprawdę bierze udział.

41


kki ~kki (Gość)06.12.2020 12:57

bez podstwy ,nie zwalniali by z odpowiedzialności lekarzy i producenta szczepionki , śmierdzi na odległości ,tylko co chcą osiągnąć ? zresztą jak ktos chce jego decyzja ,ja nie chcę i to moja decyzja

40


gość_oj ~gość_oj (Gość)06.12.2020 03:19

Wystarczy robić mniej testów i od razu statystki się poprawia

40


gość_oj ~gość_oj (Gość)06.12.2020 03:19

Wystarczy robić mniej testów i od razu statystki się poprawia

20


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)05.12.2020 22:45

A kiedykolwiwiek była zła, ta sytucja, bo jakoś sobie nie przypominam?

40


nwo ~nwo (Gość)05.12.2020 19:06

https://cormandrostenreview.com/report/?fbclid=IwAR1r3X1dGf0u-D2d_bHNSD5RBN7ORDVGjSALGIY63YE8xweTAPvEXhpQ9MI
W języku angielskim:
A tutaj pełne informacje na temat tej szpeionki. Przerażające!!!
Żadnej odpowiedzialności, żadnych badań, nie wiedzą jaki to będzie miało wpływ.

50


wilczek ~wilczek (Gość)05.12.2020 21:15

Już rządzący zadbają jak utrudnić życie niezaszczepionym tzw.benefity narazie myślą jakie opcje będą najbardziej uciążliwe, typowe sterowanie poprzez naciski. Mam skojarzenia z pewnym krajem azjatyckim.... To godzi w podstawowe prawa człowieka. A i zaszczepienie możliwe że zniesie reżim tylko w jakiś dziedzinach jeszcze nie wiedzą jakich czy to nie dziwne. Robią co chcą.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat